„Pirmą kartą nuo 1972 metų.“ Milijardierius su komanda skrieja į kosmosą (Video)  ()

Antradienį JAV startavusi misija „Polaris Dawn“ yra ypatinga – šios misijos metu keturi astronautai nuskries į kosmosą toliausiai nuo paskutinio žmonijos išsilaipinimo Mėnulyje. Misijos metu taip pat bus atliktas išėjimas į kosmosą ir išbandyti nauji „SpaceX“ kostiumai. Šis penkių dienų „nuotykis“ prasidėjo antradienį, sėkmingu „Falcon 9“ raketos pakilimu.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Polaris Dawn“ misijos metu planuojamas pirmasis „komercinis“ astronautų išėjimas į atvirą kosmosą – šį skrydį finansuoja milijardierius Jaredas Isaacmanas. Jis taip pat taps labiausiai nuo Žemės nutolusia pilotuojama misija, nuo paskutinio NASA išsilaipinimo Mėnulyje 1972 m.

„CrewDragon“ erdvėlaivis turėtų nutolti per 870 mylių (apie 1400 km) nuo Žemės. Palyginimui, Tarptautinė kosminė stotis (TKS) nuo Žemės nutolusi maždaug 250 mylių (apie 400 km).

Jei šis planas pavyks, įgula pagerins dar 1966 m. pasiektą 853 mylių NASA misijos „Gemini XI“ rekordą. Tai iki šiol yra toliausias pilotuojamas skrydis, neskaitant tų, kuriais planuota pasiekti Mėnulį.

Transliaciją galite stebėti tiesiogiai per „SpaceX“ paskyrą socialiniame tinkle „X“:

Geekmaxi 7-ojo gimtadienio išpardavimas! El. dviračiai, el. paspirtukai, energijos stotelės, žaidimų monitoriai ir kt. + įspūdingi prizai
7017 6

„7th Anniversary Sale“

„Lucky Draw“ žaidimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „TITAN ARMY P27GR“ - 27 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

2) „FOSSiBOT F2400“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2048Wh, LiFePO4

3) „Eleglide M2 (27.5")“ el. dviratis - technologijos.lt komandos išbandytas ir rekomenduojamas

4) „KuKirin G2 Pro“ el. paspirtukas - 2024 metų modelis, 600W, off-road tipo, 58 km, 45 km/h

Išsamiau

Raketos paleidimas įvyko apie 12:23 Lietuvos laiku, skrydis vyksta pagal planą. Praėjus 10 minučių nuo pakilimo, pirmoji raketos pakopa sėkmingai grįžo į Žemę ir vertikaliai nusileido ant tam skirtos platformos.

Praėjus 11 min nuo paleidimo 2 „Falcon 9“ raketos pakopa kartu su „CrewDragon“ kapsule buvo pasiekusi 217 km aukštį ir beveik 28 tūkst. km/h greitį. Antroji pakopa nuo kapsulės atsiskyrė praėjus maždaug 12 min nuo paleidimo.

 

Ši misija yra inicijuota JAV milijardieriaus Jaredo Isaacmano, kuriam tai yra jau antrasis skrydis į kosmosą. 2021 m. J. Isaacmanas finansavo trijų dienų kosmoso misiją, pavadintą „Inspiration4“. Tai buvo pirmoji istorijoje kelionė į orbitą be profesionalaus astronauto, jos metu taip pat naudotąsi „SpaceX“ paslaugomis. Pats J.Isaacmanas taip pat yra patyręs reaktyvinių lėktuvų pilotas.

Kartu su J. Isaacmanu, į kosmosą skrenda jo geras draugas, buvęs JAV Oro pajėgų pulkininkas leitenantas, patyręs pilotas Scottas Poteetas, taip pat dvi „SpaceX“ darbuotojos – vyriausioji kosmoso operacijų inžinierė Anna Menon ir astronautų pasirengimą prižiūrinti inžinierė Sarah Gillis. Šiems trims įgulos nariams tai debiutiniai skrydžiai.

 

Numatoma, kad trečią misijos dieną J. Isaacmanas ir S. Gillis išeis į atvirą kosmosą. Tai leis „SpaceX“ išmėginti naujuosius patobulintus kosminius kostiumus realiomis sąlygomis.

Pirminis „Polaris Dawn“ paleidimas buvo planuotas dar rugpjūčio 28 d., tačiau atidėtas dėl helio nuotekio. Sutvarkius šią problemą liko laukti gero oro Floridoje, tačiau pirmąkart nuo atšaukto paleidimo toks langas atsirado šiandien.

Kadangi astronautai neskris į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), jie gabena ribotus kiekius maisto, oro ir kitų atsargų. Tad tokiu atveju būtina atsižvelgti į tai, kad oras turėtų būti tinkamas ne tik paleidimui, tačiau ir nusileidimui po penkių dienų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(2)
(0)
(2)

Komentarai ()