Tarsi iš siaubo filmo. „Mes nemanėme, kad taip gali būti“  ()

Lyginama su siaubo filmu „Svetimas“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Misisipės mokslininkai atrado naują vapsvų rūšį, kuri deda kiaušinėlius į gyvas muses, kad jaunikliai išsiristų iš jų pilvo, praneša „Nature“.

„Tuo metu nemanėme, kad tai gali būti tikra“, – sakė tyrimo vadovas Loganas Moore'as, Misisipės valstijos universiteto biologas.

[EU+Kuponai] Smūgiams atsparios išorinės baterijos, Android vaizdo projektoriai, jump starteriai, el. dviračiai, kolonėlės ir kt. (Video)
5506 5

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-09-30

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „Bakeey“ - 36000 mAh išorinė baterija, atspari smūgiams, įkraunama ir nuo saulės

2) „BlitzWolf BW-V8“ - FHD,  Android 11 vaizdo projektorius

3) „BlitzWolf“ - jump starteris su oro kompresoriumi

4) „DUOTTS C29“ - Technologijos.lt išbandytas aukščiausios klasės el. dviratis: iki 50km/h, 100km, 750W, superinė kokybė ir važiavimo malonumas

5) „BlitzWolf BW-WA3 Pro“ - labai perkama 120W belaidė kolonėlė

6) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - B5303)

Išsamiau

Šio tarprūšinio infiltrato, vadinamo syntretus perlmani, patelės dauginasi įstumdamos kiaušinėlius į vaisinės musės pilvą.

Tada iš šių embrionų išsirita mažytės lervos su spygliuota uodega, kuri maždaug 18 dienų vystosi dar gyvos musės viduje, o po to išsiveržia iš jos pilvo per šoną, sukeldamos mirtiną skausmą.

„Kad būtų dar daugiau siaubo, musė paprastai po to išliks gyva kelias valandas“, – sakė L. Moore'as.

Dėl siaubingų vapsvų veisimosi įpročių ji buvo lyginama su ksenomorfais Ridley Scotto 1979 m. klasikiniame mokslinės fantastikos siaubo filme „Svetimas“.

 

Perlmani, kuri yra vienintelė žinoma vapsvų rūšis, užkrečianti vaisines muses, praėjusiais metais pirmą kartą buvo aptikta Misisipės kieme mokslininkų, rinkusių vaisines muses, vadinamas Drosophila affinis. Pranešama, kad jie tyrė juos dėl parazitinių kirminų, vadinamų nematodais.

 

L. Moore'as iš pradžių negalėjo patikėti savo akimis, sakydamas: „Jei surūšiuosite tūkstančius musių, pamatysite keistų dalykų“.

Surinkusi keletą vapsvų lervų, jo komanda patvirtino jų tapatybę augindama jas laboratorijoje ir ištyrusi jų DNR. Jaunikliai paliko inkubacinių musių kūnus ir 23 dienoms įkasė į substratą, kol visiškai išsivystė. Tolesni tyrimai parodė, kad vapsvos užkrėsdavo ir kitų rūšių vaisines muses.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(5)
(0)
(5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()