Jos neturėjo būti. Mokslininkai netekę žado. 100 metų po katastrofos ji vėl pasirodė „Titanike“ (Foto, Video)  ()

Paskutinį kartą buvo matyta 1986 m.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-09-30 Jos neturėjo būti. Mokslininkai netekę žado. 100 metų po katastrofos ji vėl pasirodė „Titanike“ (Foto, Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jis nuskendo 1912 m. balandžio 15 d. ir nuo tada buvo daugelio mokslininkų, norinčių dirbti tolimesnėse ekspedicijose maždaug 3,8 km gylyje, tyrinėjimo objektas. 

Paskutines nuotraukas pateikė „RMS Titanic Inc.“ Jos puikiai parodo, kaip laivas atlaiko laiko išbandymą. 

Nuo „Titaniko“ nuskendimo praėjo daugiau nei 112 metų. Per tą laiką prie jo į Atlanto vandenyno dugną buvo daug kartų nusileidžiama. Neseniai tokį panirimą atliko „RMS Titanic Inc.“, kuri, kaip teigiama „IFL Science“ svetainėje, turi išskirtines teises į laivo nuolaužas. Ekspedicija truko 20 dienų. 

Ekspedicijos komanda naudojo naujausias turimas technologijas, kad galėtų naršyti po nuskendusį „Titaniką“ ir įrašyti kuo daugiau jo vaizdų. Tai LiDAR matavimo prietaisai (naudojant lazerio šviesą), sonarai ir magnetometrai  magnetinio lauko dydžiui ir pokyčiams matuoti.

[Vokietija+kuponas] Mažiausia kaina istorijoje! Įspūdingos lazerinės graviravimo staklės: galima pjauti arba graviruoti daugiau nei 1000 skirtingų medžiagų (Video, „Swiitol C18 Pro“)
10693 6

Šių metų modelis už mažiausią kainą iki šiol

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Pažangiausi techniniai sprendimai

Puikus daiktas DIY projektams

Išsamiau

Ekspertams pavyko nufotografuoti laivo priekio denį juosiančius turėklus. Paskutinėse 2022 metų nuotraukose jie buvo gana geros būklės, tačiau dabar matyti, kad dalis yra visiškai sunaikinta.

Igulos, atlikusios stebėjimus aplink nuskendusį „Titaniką“, valdomos kameros užfiksavo „Versalio Dianą“ – statulą, kuri paskutinį kartą buvo matyta 1986 m. Nuo tada ekspertai tikėjo, kad skulptūra buvo sunaikinta ir prarasta amžiams. Tai vertingas atradimas, nes jau minėta „Diana iš Titaniko“ buvo pirmos klasės laivo hole ir yra didesnės Dianos – personažo, graikų mitologijoje žinomo Artemidės vardu, skulptūros kopija.

 

„Dianos statulos atradimas buvo jaudinantis momentas. Tačiau mus liūdina ikoninių turėklų praradimas ir kiti irimo įrodymai, o tai tik sustiprina mūsų įsipareigojimą išsaugoti Titaniko palikimą“, – sakė Tomasina Ray iš „RMS Titanic Inc.“ interviu „IFL Science“.

 

„Titanikas“ nuskendo Šiaurės Atlanto vandenyse 1912 metais dėl susidūrimo su ledkalniu. Tada jis leidosi į savo pirmąją kelionę iš Sautamptono į Niujorką. Jame buvo 2 240 keleivių ir įgulos narių. Išgyveno tik 711 žmonių. Nuolaužos yra maždaug 700 km nuo rytinės Kanados pakrantės, maždaug 3800 m gylyje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
Autoriai: Vigmantas Balevičius
(29)
(8)
(21)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()