Žiurkių hepatitas. Liga perduodama ir žmonėms  ()

Pranešta apie mažiausiai 20 užsikrėtimo atvejų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV mokslininkai iš Ohajo valstijos universiteto nustatė, kad kiaulės gali būti hepatito E viruso atmainos pernešėjos. Ši liga paplitusi tarp žiurkių, tačiau gali būti perduodama ir žmonėms.

Pirmasis žmogaus susirgimo šia paderme, vadinama Rocahepevirus ratti, atvejis buvo užregistruotas Honkonge 2018 m.

Nuo to laiko pranešta apie mažiausiai 20 užsikrėtimo atvejų, tarp kurių buvo ir ŽIV sergančių pacientų, ir žmonių su normalia imunine funkcija.

Žmonės, užsikrėtę žiurkių hepatitu, nepranešė apie kontaktą su žiurkėmis, todėl užsikrėtimo priežastis neaiški.

[Mažiausios kainos] El. dviračių TOP! Specialūs nuolaidų pasiūlymai tik Technologijos.lt skaitytojams + žaidimas laimėti dviratį (Video)
12507 4

Pristatome Jums ypatingai kokybiškus el. dviračius. Juos ir patys išbandėme, ir absoliuti dauguma pirkėjų su apžvalgininkais giria. Ir dabar dar juos galite įsigyti su specialiai Jums skirtais nuolaidų kuponais už mažiausias kainas istorijoje.

Išsamiau

Kitų žmonių užsikrėtimo atvejais, spėjama priežastis yra žalios kiaulienos vartojimas, todėl tai taip pat yra galimas užsikrėtimo žiurkių hepatito atmaina kelias.

Tyrėjai nustatė, kad iš žmonių išskirta žiurkių hepatito atmaina gali užkrėsti kiaules ir būti perduodama tarp kartu laikomų gyvūnų (pvz., ūkiuose).

Komanda įrodė, kad klonuota viruso versija gali daugintis įvairių tipų žmonių ir žinduolių ląstelių kultūrose, taip pat kiaulėse.

 

Po to, kai sukėlėjas buvo įšvirkštas kiaulėms, praėjus savaiteiui po eksperimento gyvūnų kraujyje ir išmatose buvo aptikta viruso dalelių.

Nors užsikrėtusių kiaulių organuose ir kūno skysčiuose taip pat buvo rasta viruso RNR, gyvūnai nerodė jokių negalavimo požymių.

Ankstesnių tyrimų duomenimis, žiurkėms taip pat nepasireiškė jokių klinikinių simptomų.

Tyrimas paskelbtas moksliniame žurnale PNAS Nexus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Mokslotaskas.lt
Mokslotaskas.lt
(2)
(0)
(2)

Komentarai ()