„Spalio 5 d. įvyks susidurimas su Žeme.“ Kolosalus smūgis (Video) ()
Tai stiprus priminimas apie kosmines jėgas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kaip rašo Spaceweather.com, spalio 1 d. kolosalus Saulės žybsnis sukėlė radijo užtemimą Žemėje.
Įvykis, kurio metu Saulė paskleidė didžiulį elektromagnetinės spinduliuotės kiekį, buvo galingas X klasės saulės blyksnis, o Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos (NOAA) ekspertai jį įvertino kaip antrą stipriausią per 25-ąjį Saulės ciklą. Radijo ryšys nutrūko Havajuose ir kitose Ramiojo vandenyno vietose.
|
Ryšiai nutrūko tik trumpam, tačiau galingas įvykis yra stiprus priminimas apie kosmines jėgas, kurios gali turėti tiesioginės įtakos gyvybei mūsų gimtojoje planetoje.
An X7.1 (R3) solar flare erupted from Region 3842 this evening - as seen in this animation (courtesy of jhelioviewer). This was the second strongest flare of Solar Cycle 25, only bested by an X8.7 flare on May 14th of this year. See https://t.co/MiukLmxbua for full story. pic.twitter.com/Qohhyk17DW
— NOAA Space Weather Prediction Center (@NWSSWPC) October 2, 2024
Ir drama gali dar nesibaigti. Pasak NOAA, atrodo, kad Saulės dėmės sprogimas sukėlė vainikinės masės išmetimą, o tai, trumpai tariant, reiškia, kad Saulė tiesiog išspjovė saulės plazmos pluoštą.
Panašu, kad ta plazma dabar krypsta mūsų link ir spalio 5 d. turi susidurti su mūsų atmosfera. NOAA paskelbė įspėjimą apie „nedidelę“ geomagnetinę audrą.
Saulės plazmos, besiveržiančios į mūsų planetą, koncepcija gali atrodyti bauginanti, bet tikriausiai nėra dėl ko jaudintis. NOAA teigimu, kai kuri „technologinė infrastruktūra“ gali patirti „ribotą, nedidelį poveikį“.
Tačiau šis įvykis leis pamatyti nuostabias šiaurės pašvaistes. Gegužės mėn., kai panašus X klasės plazmos srautas pasiekė mūsų planetos atmosferą, entuziastai visame pasaulyje, įskaitant JAV, iki pat Floridos pietų, galėjo matyti neįtikėtinas Šiaurės pašvaistes, kurios paprastai yra matomos keliuose tolimuose šiauriniuose pasaulio regionuose.
NOAA teigia, kad jei šią savaitę bus pašvaistės, jos greičiausiai bus matomos „daugelyje šiaurinių valstijų ir kai kuriose žemutinėse Vidurio Vakarų valstijose bei Oregone“.