„Liko 1000 metų.“ Tada sunaikinsime savo planetą  ()

Astrofizikai apskaičiavo, kad bet kuri technologinė civilizacija dėl klimato kaitos gali sunaikinti savo planetą vos per tūkstantį metų.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Needpix (atvira licencija) | https://www.needpix.com/photo/download/48546/earth-globe-water-wave-sea-lake-setting-apocalypse-mineral-resources

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Remiantis tyrimu, paskelbtu išankstinių spaudinių serveryje arXiv, jei energijos lygis neribojamas, katastrofiški klimato pokyčiai gali įvykti vos po 1000 metų.

Floridos technikos universteto (JAV) astrofizikas Manasvi Lingamas ir jo kolega Tor Vergata, Romos universiteto astronomijos ir astrofizikos docentas modeliavo ateivių civilizacijų kilimą ir nuosmukį ir nustatė, kad jei civilizacija patiria eksponentinį technologinį augimą ir atitinkamai suvartoja energiją, per gana ribotą laiką jos planeta gali tapti per karšta ir negyvenama.

[Mažiausios kainos] El. dviračių TOP! Specialūs nuolaidų pasiūlymai tik Technologijos.lt skaitytojams + žaidimas laimėti dviratį (Video)
10853 4

Pristatome Jums ypatingai kokybiškus el. dviračius. Juos ir patys išbandėme, ir absoliuti dauguma pirkėjų su apžvalgininkais giria. Ir dabar dar juos galite įsigyti su specialiai Jums skirtais nuolaidų kuponais už mažiausias kainas istorijoje.

Išsamiau

Be to, mokslininkai išsiaiškino, kad net jei tokia įprastinė civilizacija naudotų atsinaujinančius energijos šaltinius, ji negalėtų radikaliai pakeisti situacijos.

 

Energijos naudojimas Žemėje eksponentiškai išaugo nuo 1800 m. 2023 m. žmonės sunaudojo apie 180 000 teravatvalandžių (TWh). Tai yra maždaug toks pat energijos kiekis, kuris bet kuriuo momentu pasiekia Žemę iš Saulės.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(5)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()