Taip darantys – apie gerą miegą pamirškite. Dažniausios klaidos, kurias darote  (1)

Ar sunku užmigti naktimis, o gal nuolat vartotės lovoje? O galbūt atsibundate be akivaizdžios priežasties? Tai gali būti susiję su kai kuriomis nepastebimomis klaidomis, kurias darote, net ir dienos metu.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Amerikos miego specialistė Rebecca Robbins įvardijo tris nematomus veiksnius, kurie gali trukdyti užmigti ir pabloginti miego kokybę.

Po produktyvios darbo dienos nieko nėra maloniau, nei atsigulti į lovą ir atsiduoti miegui. Kokybiškas poilsis yra būtinas normaliai organizmo veiklai. Miegant naktį, ląstelės atsinaujina, kas naudinga tiek kūnui, tiek smegenims.

Miegas padeda subalansuoti hormonų lygį, palaiko atmintį ir vaidina svarbų vaidmenį raumenų regeneracijoje.

Tačiau kartais, kad ir kaip norėtumėte, užmigti nepavyksta, o lieka tik neramiai vartytis lovoje laukdami kitos dienos. Tokių problemų priežasčių gali būti daugybė, tačiau dažnai jos kyla dėl klaidų, padarytų dienos metu. Štai trys dažniausios klaidos:

Du naujausi KOSPET laikrodžiai: krūva išmaniųjų funkcijų, nepralaidūs vandeniui ir karinio lygio atsparumas pažeidimams (KOSPET Tank S2 ir KOSPET Tank X2 Ultra apžvalga)
6006 6

„KOSPET Tank S2“ ir „KOSPET Tank X2 Ultra“ yra dvi visiškai šviežios šio gamintojo naujovės – ir šiuos išmaniuosius laikrodžius mes jau išbandėme! Taigi, kokie mūsų įspūdžiai apie juos?

Išsamiau

1. Vartotas alkoholis

Kai kurie mano, kad alkoholis padeda užmigti, ir iš dalies tai tiesa. Tačiau naktį alkoholio lygis organizme gali sukelti miego sutrikimus.

Alkoholis gali paaštrinti miego apnėjos simptomus ir pavėlinti gilųjį miegą, kuris būtinas organizmo atsigavimui.

Būtent šioje miego fazėje smegenys atsinaujina ir prasideda gliukozės metabolizmas. Tai turi tiesioginę įtaką trumpalaikei ir ilgalaikei atminčiai bei gebėjimui mokytis.

2. Per aukšta temperatūra kambaryje

 

Optimalia oro temperatūra miegui laikoma 18–20 °C. Viskas, kas viršija šią temperatūrą, gali sukelti neramią naktį su pertraukiamu miegu ar net košmarais.

„Žemesnė temperatūra iš tikrųjų yra ideali miegui. Jūsų miegas gali būti sutrikdytas, o jūs galite prabusti, jei miegamojo ar aplinkos, kurioje miegate, temperatūra bus per aukšta“, – sakė Rebecca Robbins.

Geras oro kokybė ir natūralios medžiagos patalynėje gali padėti išvengti perkaitimo. Natūralūs pluoštai gerai pašalina drėgmę ir leidžia odai kvėpuoti, išlaikydami vėsą šiltomis naktimis.

 

3. Nuolatinis miego trūkumas

Mitas, kad kai kuriems žmonėms užtenka vos 5 valandų miego. Nuolatinis miego trūkumas dažnai tampa lėtinis, o tai gali sukelti įvairias problemas, tokias kaip diabetas, nutukimas, širdies ir kraujagyslių ligos, hipertenzija, reprodukcinės funkcijos sutrikimai, nerimas, depresija, uždegimai ir net ankstyva mirtis.

Daugybė tyrimų įrodė, kad optimaliam sveikatos palaikymui reikia miegoti bent 7 valandas per parą.

Nors kai kuriems žmonėms nereikia 7 valandų miego kiekvieną naktį, nuolatinis miego trūkumas tikrai gali neigiamai paveikti sveikatą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
Autoriai: Edvardas Rimšelis
(12)
(3)
(9)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)