Ekspertai perspėja: „niekada... prieš gaminimą. Daugiau žalos nei naudos“  ()

Paaiškiname, ko prieš gaminant jokiu būdu negalima plauti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Daugelis žmonių mano, kad prieš terminį apdorojimą visi maisto produktai turi būti kruopščiai nuplauti. Tačiau, pasak specialistų, kai kuriuos iš jų geriau palikti ramybėje – taip sveikiau ir saugiau.

Daržovės pakuotėse

Salotos, špinatai, rukola ir lapiniai kopūstai, kuriuos perkame pakuotėje, dažniausiai būna jau nuplauti. Apie tai galite perskaityti ant pakuotės. Tačiau, bijodami bakterijų, daugelis žmonių nusprendžia jas plauti dar kartą. Specialistai nerekomenduoja tokios praktikos. Kodėl? Pakartotinai nuplovus daržoves, jos gali prarasti traškumą ir maistinę vertę.

Be to, toks pakartotinis plovimas padidina produkto užteršimo patogenais riziką. Virtuvė nėra sterili aplinka. Kriauklė, peilis, pjaustymo lenta ir virtuvės stalviršis yra daugelio mikroorganizmų šaltinis, kai kurie iš jų gali sukelti rimtų virškinimo trakto problemų.

[EU+Kuponai] „Halloween Sale“! Mažiausios kainos. Įspūdingų galimybių dulkių siurbliai, žaidimų monitoriai, vaizdo projektoriai ir kt. (Video)
5180

„Halloween Sale“ išpardavimas

Mažiausios fiksuotos kainos

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Narwal Freo X Ultra“ - 8200Pa, plovimas, unikalus šepetys, stotelė ir kt.

2) „JIMMY H10 Flex“ - įspūdingų galimybių belaidis dulkių siurblys

3) „KTC Q24T09“ - 24 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

4) „ETOE Seal Pro“ - 1080P, 1000 ANSI, Google TV vaizdo projektorius

Išsamiau

Savo ruožtu gamybos įmonėse, kuriose pakuojamos salotos, taikomos griežtos sanitarinės patikros. Dėl to rizika, kad pakuotėje bus kenksmingų bakterijų, yra minimali. Todėl, jei perkate nuplautą ir jau paruoštą vartoti produktą, nedėkite jo po tekančiu vandeniu. Tai nepagerins jo kokybės.

Žuvis ir žalia mėsa

Iš įpročio daugelis žmonių prieš kepdami nuplauna ir žalią mėsą – pavyzdžiui, vištienos ketvirčius, kalakuto krūtinėlę, žuvį ir net maltą mėsą. Ar tai geras įprotis? JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) perspėja, kad tai gali paskatinti bakterijų plitimą virtuvėje.

Savo ruožtu JAV žemės ūkio departamentas (USDA) pabrėžia, kad šiais laikais mėsos plauti nebereikia. Anksčiau tai buvo prasminga, nes ant mėsos gabalų buvo nešvarumų ir kraujo. Tačiau šiuolaikiniai mėsos perdirbimo metodai pašalina tokį užterštumą. Todėl papildomas mėsos plovimas namuose gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

 

Užuot plovus vištieną ar kiaulieną, verta susitelkti į kitus virtuvės higienos aspektus. Kruopščiai nusiplovę rankas, nuvalę pjaustymo lentą ir peilius daug veiksmingiau apsisaugosime nuo bakterijų ir kenksmingų nešvarumų. Prisiminkite ir apie tinkamą mėsos terminį apdorojimą – bakterijos žūva jau po 15 minučių 70 laipsnių Celsijaus temperatūroje.

Rauginti kopūstai

Šiuo atveju kalbama ne tiek apie saugumą, kiek apie skonį ir sveikatą. Kulinarijos receptuose dažnai rekomenduojama raugintus kopūstus prieš dedant į puodą nuplauti šaltu vandeniu. Teoriškai tai turėtų sušvelninti jo intensyvų rūgštų skonį. Ir iš tiesų, tiesiog keletą kartų nuplaukite kopūstus, kad jų skonis būtų visiškai kitoks. Ar tikrai to norime? Plovimas rūgštaus skonio nereguliuoja, dažniausiai tiesiog pašalina.

 

Be to, plaudami raugintus kopūstus pašaliname didžiąją dalį to, kas juose yra geriausia. Daugiausia kalbama apie pieno rūgštį, kuri yra atsakinga ir už rūgštų kopūstų skonį, ir už jų sveikatą stiprinančias savybes. Taigi, kaip sušvelninti rūgštumą? Ekspertai pataria, kad užuot plovus, reikėtų naudoti maišymo metodą. Raugintus kopūstus reikia maišyti su įprastais baltagūžiais kopūstais santykiu 2:1. Dėl to būsime patenkinti ir kopūstai bus sveiki (t. y. pilni vertingiausio turinio).

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(8)
(-4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()