Naujas draudimas ES. Nuo sausio 1 d. įsigyti nebegalėsite  ()

Europos Sąjunga nuo 2025 metų sausio 1 dienos įves naują draudimą. Tai yra liepos mėnesį priimtų reglamentų rezultatas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nuo 2025 metų sausio 1 dienos  Europos Sąjungoje bus neįmanoma įsigyti amalgamos plombos. 

Amalgama* (metalinė plomba) – pastarąjį dešimtmetį plačiai naudojama medžiaga odontologijoje.

*Amalgama – lydinys, turintis gyvsidabrio. Gaunama metalų druskų elektrolize (katodas – gyvsidabris) arba drėkinant metalą gyvsidabriu.

Amalgamos draudimo priežastis – jos sudėtyje esantis gyvsidabris. Tačiau tai yra  aplinkai pavojingas elementas, todėl tokių plombų utilizavimas tapo problemiškas.

[Black Friday] Naujausi „OnePlus“ flagmanai telefonai ir planšetės, išmaniosios „Xiaomi“ antklodės ir plaukų kirpimo mašinėlės (Video)
9661 2

Black Friday rinkinukas

Kuponai

Labai ribotas kiekis

Greitas ir saugus pristatymas

1) „OnePlus 13“ - įvairių versijų naujausi išmanieji telefonai

2) „OnePlus Pad 2“ - globalios versijos planšetė su firminiu dėklu

3) „Riwa RE-6510“ - „Xiaomi“ ekosistemos plaukų kirpimo mašinėlė

4) „Xiaomi Youpin“ - plaunama išmani elektrinė antklodė

Išsamiau

Remiantis amerikiečių tyrimais, 2017 metais amalgama buvo naudojama kas penktoje plomboje, o 2022 metais – mažiau nei 6 %.  Ir nors amalgamos plombos tampa praeitimi, mažiau pasiturintys pacientai vis dar dažniau perka tokio tipo plombą.

Odontologai siūlo alternatyvas amalgamai. Jos tik šiek tiek brangesnės, bet estetiškesnės, patvaresnės ir, svarbiausia, jose nėra gyvsidabrio.

Europos Sąjunga nuo 2025 m. pradžios įveda naują  draudimą, tačiau kelios ES šalys  amalgamą naudos iki 2026 m. birželio mėn.  Taip yra dėl taikomo draudimo leidžiančių nukrypti nuostatų, be kita ko, Čekijos ir Slovakijos atveju.

 

2024 metų liepos 31 dieną priimti  ES reglamentai galioja ne tik amalgamos plomboms.  ES taip pat sutiko  palaipsniui atsisakyti gyvsidabrio lempų vėliausiai iki 2027 m. Jų gamyba, importas ir eksportas bus uždraustas.

Gyvsidabris pavojingas aplinkai, nuodingas žmonėms  ir kelia grėsmę sveikatai, o gal net gyvybei.  Elementas lengvai kaupiasi organizme.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(24)
(7)
(17)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()