Vienas tamsiausių miestų pasaulyje... „Jis yra Rusijoje“ (Foto, Video)  ()

Norilskas yra vienas baisiausių miestų pasaulyje. Dėl šviesos trūkumo, užterštumo ir izoliacijos žmonės ten miršta greičiau ir dažniau nei kitose vietose.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žemėje yra daug baisių, net slegiančių vietų. Nepaisant akivaizdžios ramybės, žmonės ten gyvena, dirba ir... negali pakęsti ten tvyrančios atmosferos, galiausiai ten mirdami.

Vienas iš tokių siaubingų miestų yra  La Oroya Peru, kur dėl aplinkos būklės žmonės, gyvenantys labai nualintoje aplinkoje, patiria daugybę ligų. Kita panaši vieta – Norilskas Rusijoje. 

Norilskas yra vienas iš šiauriausių pasaulio miestų ir antras pagal dydį (po Murmansko), esantis virš Šiaurės poliarinio rato. Tai apytiksliai platuma, atitinkanti šiaurinį Skandinavijos pusiasalio galą. Savo ruožtu kartu su Jakutsku jie yra vieninteliai dideli miestai, esantys amžinojo įšalo teritorijoje.

Jau rugsėjo pabaigoje mieste būna šaltų dienų, kurias sukelia arktinio oro antplūdis. Bėgant mėnesiams darosi tik šalčiau, o žiemą nieko nestebina -50 laipsnių šaltis. Žiemą dienos tokios trumpos, kad trunka tik keliasdešimt minučių. 

[Rekordinė kaina!] Bent 100€ pigiau nei Lietuvoje. Naujausias rinkos lyderio 3D spausdintuvas, žavintis apžvalgininkus - „nuostabus! Išėmei iš dėžės ir naudojiesi“ (Video, „Creality K1C“)
4808

Mažiausia kaina šiais metais

Specialus kuponas

Iš Vokietijos sandėlio

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Naujausias vieno garsiausių gamintojų 3D spausdintuvų

Išsamiau

Žemesnė už 0 temperatūra ten fiksuojama vidutiniškai 280 dienų per metus. Todėl sniegas gali išsilaikyti tikrai ilgai. Kelių metrų sniego sluoksnis neretai pasiekia automobilių stogus. Be to, Norilske sniegas dėl neįsivaizduojamos oro taršos greitai pavirsta iš balto į juodą.

Dėl gausių nikelio, vario ir platinos, kobalto, paladžio, akmens anglių telkinių SSRS valdžia 1935 metais nusprendė dabartinio Norilsko vietoje įkurti pramonės centrą. Pirmuosius pastatus statė beveik vien kaliniai. Ten jie taip pat turėjo dirbti, nes visas centras buvo suprojektuotas kaip priverstinio darbo stovykla.

 

Stalino laikais Norilsko pataisos stovykla klestėjo, jos piko metu (šeštojo dešimtmečio pradžioje) joje buvo 70 000 kalinių. 20 000 iš jų buvo išsiųsti dirbti ypač sunkiomis sąlygomis į Specialiąją stovyklą Nr. 2. Tai buvo kalnakasių stovykla, skirta beveik išimtinai politiniams kaliniams.

Situacija pasikeitė tik mrus sovietų vadovui, kai Norilske kilo kalinių sukilimas, trukęs daug mėnesių. Vėliau gyventojų skaičius išaugo iki daugiau nei 174 000.

Po SSRS žlugimo gyventojų sumažėjo 40 000, tačiau tai kompensavo vėlesnis Kajerkano ir Talnako miestų susijungimas su Norilsku, dėl kurio gyventojų skaičius išliko pastovus – 175 000. žmonių. Įskaitant laikinus gyventojus, gyventojų skaičius gali siekti iki 220 000.

 

Vidutinė gyventojų gyvenimo trukmė yra maždaug 10 metų trumpesnė nei vidutinė gyvenimo trukmė Rusijoje, kuri 2020 metais buvo 68 metai vyrams ir 78 metai moterims. Tam įtakos turi ne tik užterštumo lygis, bet ir saulės šviesos trūkumas, kuris galiausiai daugelį žmonių priveda prie depresijos.

Įdomu tai, kad tai miestas, į kurį sunku patekti, o užsieniečiai esmės neįleidžiami, nes tam reikia FSB sutikimo. Ir net jei kas norėtų, čia niekaip nepavyks patekti nei keliais, nei geležinkeliu – tik oru.

Pagrindinė darbdavė Norilsko rajone yra „Norilsk Nickel“ kasybos kompanija.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(17)
(16)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()