„Ugninė mirtis.“ Jo nebėra... Sudegė Žemės atmosferoje (Foto)  ()

Kosminis teleskopas NEOWISE stebėjo asteroidus, tačiau jo nebėra.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

NASA kosminis teleskopas NEOWISE, kurio veikimo metu aptikta daugiau nei 3000 arti Žemės esančių objektų, tokių kaip asteroidai, sudegė atmosferoje. Artimiausiu metu į kosmosą gali būti paleistas šio teleskopo įpėdinis, rašo „Space“.

NEOWISE teleskopas iš pradžių buvo vadinamas WISE ir buvo paleistas į orbitą 2009 m. gruodžio mėn. WISE teleskopo tikslas buvo ištirti Visatą infraraudonųjų spindulių šviesoje. Teleskopas atskleidė ryškiausias galaktikas, aptiko milijonus paslėptų juodųjų skylių ir atrado šalčiausią žvaigždžių klasę.

[Rekordinė kaina!] Bent 100€ pigiau nei Lietuvoje. Naujausias rinkos lyderio 3D spausdintuvas, žavintis apžvalgininkus - „nuostabus! Išėmei iš dėžės ir naudojiesi“ (Video, „Creality K1C“)
5113

Mažiausia kaina šiais metais

Specialus kuponas

Iš Vokietijos sandėlio

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Naujausias vieno garsiausių gamintojų 3D spausdintuvų

Išsamiau

Kosminiam teleskopui reikėjo aušinimo skysčio, kuris baigėsi, kad jis tinkamai veiktų, o NASA inžinieriai 2011 m. vasarį įjungė WISE į miego režimą.

Vėliau teleskopui buvo suteikta nauja misija ir pavadintas NEOWISE. Naudojant infraraudonųjų spindulių „regėjimą“ jam pavesta ieškoti netoli Žemės esančių objektų, tokių kaip asteroidai. NASA teigė, kad kosminis teleskopas puikiai susidorojo su savo nauja užduotimi, viršijo visus lūkesčius ir pateikė didžiulį kiekį mokslinių duomenų.

NEOWISE „mirė“ saulės maksimumo metu arba 11 metų Saulės aktyvumo ciklo piko metu. Saulės maksimumo metu dažnesni ir galingesni saulės blyksniai, taip pat vainikinės masės išmetimai. Plazmos srautai ir spinduliuotė šildo ir plečia Žemės atmosferą.

 

 

NEOWISE neturėjo variklio ir, būdamas žemoje Žemės orbitoje, negalėjo įsibėgėti, todėl Žemės gravitacija lėtai traukė ją žemyn, kol jis sudegė atmosferoje.

 

NEOWISE teleskopo įpėdinis, vadinamas „NEO Surveyor“, bus pirmasis kosminis teleskopas, specialiai sukurtas ieškoti arti Žemės esančių objektų infraraudonųjų spindulių diapazone. Tikimasi, kad jis bus paleistas 2027 m. pabaigoje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(0)
(6)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()