„Labai gerai išsilaikęs. Akių obuoliai, žiaunos ir net nervai.“ Aptiko seniausią iki šiol žinomą buožgalvį (Foto)  ()

Aptiktas seniausias Juros periodo buožgalvis.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Miika Silfverberg (CC BY-SA 2.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tadpole_%28baby_frog%29.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tyrinėjant dinozaurų fosilijas Argentinoje, buvo atrastas seniausias iki šiol žinomas buožgalvis.

Šis atradimas, paskelbtas žurnale „Nature“, gali suteikti naujos informacijos apie varlių evoliuciją ir jų vystymosi etapus.

Fosilijos atlieka itin svarbų vaidmenį mūsų supratime apie gyvybės istoriją Žemėje. Jos leidžia tyrinėti rūšių evoliuciją ir stebėti, kaip vykstantys prisitaikymai keitė gyvūnus milijonų metų eigoje.

Kalbant apie varles, buožgalvių fosilijos aptinkamos itin retai, nes šie jauni varliagyviai paprastai gyvena vandens aplinkoje, kur jie labiau pažeidžiami plėšrūnų ir aplinkos sąlygų.

Dauguma rastų fosilijų priklauso suaugusiems individams, todėl Notobatrachus degiustoi radinys yra dar reikšmingesnis.

Ši fosilija išskirtinai gerai išsilaikė, išliko minkštųjų audinių pėdsakai, įskaitant akių obuolius, žiaunas ir net nervus.

Šio apie 161 milijonų metų senumo buožgalvio ilgis siekia apie šešiolika centimetrų, o jo uodega – 7,6 centimetro.

[Rekordinė kaina!] Bent 100€ pigiau nei Lietuvoje. Naujausias rinkos lyderio 3D spausdintuvas, žavintis apžvalgininkus - „nuostabus! Išėmei iš dėžės ir naudojiesi“ (Video, „Creality K1C“)
3507

Mažiausia kaina šiais metais

Specialus kuponas

Iš Vokietijos sandėlio

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Naujausias vieno garsiausių gamintojų 3D spausdintuvų

Išsamiau

Buožgalvis taip pat pasižymi mitybos ypatumais, panašiais į šiuolaikinių buožgalvių. Jis naudojo filtruojančią mitybos sistemą, kad galėtų įsiurbti planktoną ir dumblius, esančius vandens aplinkoje.

Galiausiai, verta pažymėti, kad šis gyvūnas, atrastas La Matildos formacijoje Patagonijoje, buvo pažengusio vystymosi stadijoje.

 

Jo slanksteliai jau buvo pradėję kaulėti, kas leido mokslininkams jį identifikuoti ir susieti su suaugusiais individais.

Poveikis varlių evoliucijai

Buožgalvio fosilija gali užbaigti senas diskusijas apie varlių evoliuciją ir jų gyvenimo stadijų vystymąsi. Kai kurie tyrinėtojai ilgą laiką teigė, kad pirmosios varlės, tikėtina, neturėjo buožgalvio stadijos.

 

Tačiau Notobatrachus degiustoi fosilija rodo, kad buožgalviai egzistavo taip pat ilgai, kaip ir suaugusios varlės, keldama abejonių dėl nusistovėjusių teorijų apie jų evoliuciją.

Vis dėlto šis atradimas iškelia esminius klausimus, kaip varlės su laiku prisitaikė.

Tai, kad senovinių rūšių buožgalviai turėjo bruožų, panašių į šiuolaikinių buožgalvių, leidžia manyti, jog ši vystymosi stadija galėjo egzistuoti jau pačioje varlių evoliucijos pradžioje. Tai reiškia, kad buožgalviai, kaip ir suaugusios varlės, galėjo atlikti svarbų vaidmenį varliagyvių evoliucijos istorijoje.

Mokslininkai, siekiantys toliau nagrinėti šį įdomų klausimą, tikisi gauti finansavimą, kad galėtų sugrįžti į La Matildos formacijos vietovę. Tai leistų jiems tęsti tyrimus ir galbūt atrasti daugiau buožgalvių fosilijų.

Nauji radiniai galėtų pagilinti mūsų supratimą apie varlių evoliuciją ir suteikti vertingos informacijos apie varliagyvių vystymąsi apskritai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Mokslotaskas.lt
Mokslotaskas.lt
(4)
(1)
(3)

Komentarai ()