„Paslaptis išaiškinta.“ Mįslingi juodi rutuliukai paplūdimiuose. Tai ne nafta – kur kas šlykščiau… (Foto)  ()

Mokslininkai ištyrė keistus paplūdimyje išplautus juodus rutuliukus ir sugebėjo išsiaiškinti jų sudėtį – sferų kilmė šokiravo.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-11-11 „Paslaptis išaiškinta.“ Mįslingi juodi rutuliukai paplūdimiuose. Tai ne nafta – kur kas šlykščiau… (Foto)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Spalio 16 d. pasirodė pirmieji pranešimai, kad Coogee paplūdimyje Sidnėjaus rytuose (Australija) pasirodė paslaptingi juodi rutuliukai. Liudininkai pranešė, kad jų buvo daug ir vizualiai jie atrodė kaip derva. Vėliau tie patys rutuliukai buvo pastebėti netoliese esančiuose Bondi, Bronte, Tamarama ir Maroubra paplūdimiuose, todėl vietos valdžia nedelsiant uždarė teritoriją ir atliko valymo darbus, rašo „Science Alert“.

Juolab, kad vietos valdžia iš pradžių baiminosi, kad tai gali būti toksiški „deguto rutuliukai“, todėl buvo paskelbta daugybė sveikatos rekomendacijų ir visuomenės įspėjimų.

Preliminarūs tyrimai parodė, kad deguto rutuliukai susideda iš naftos ir šiukšlių, tačiau realybė pasirodė dar blogesnė – Australijos mokslininkai atliko papildomus tyrimus ir atskleidė stulbinančią ir bjaurią jų kilmę.

[EU+Kuponas] Aukščiausias lygis! Pasaulinio garso gamintojo gipso kartono sraigtinis suktukas. Paskutiniai vienetai („VEVOR BR8504“)
4090 1

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Naujojo Pietų Velso universiteto komanda, bendradarbiaudama su Marko Wainwrighto centru ir Federalinio klimato kaitos, aplinkos, energijos ir vandens departamento (DCCEEW) aplinkos teismo ekspertizės skyriumi, atliko gilesnę analizę.

Pradiniai bandymai buvo pagrįsti metodo, žinomo kaip kietojo kūno branduolinio magnetinio rezonanso spektroskopija, rezultatais ir parodė, kad medžiaga buvo panaši į žalią naftą. Tačiau tolesni bandymai atskleidė kitokią, šlykštesnę kompoziciją.

 

 

Atitinkamų elementų analizė parodė, kad masę daugiausia sudarė anglis. Tuo pačiu metu radioaktyviosios anglies datavimas parodė, kad tik apie 30 % anglies buvo iškastinės kilmės, tai yra, iškastinis kuras apskritai nebuvo pagrindinė sudedamoji dalis.

 

Mokslininkai taip pat nustatė didelį kalcio kiekį ir daug mažesnius įvairių metalų kiekius. Spektroskopiniai bandymai parodė, kad juoduose rutuliukuose yra pėdsakų, atitinkančių riebalus, aliejus ir riebalų molekules, paprastai randamas muilo nuosėdose, kepimo aliejuje ir maisto šaltiniuose, rodančius žmogaus atliekas.

Toliau mokslininkai bandė išsiaiškinti, ar medžiaga gali ištirpti organiniuose tirpikliuose: deja, ištirpo tik apie trečdalis ar pusė masės. Komanda naudojo masės spektrometriją ir galėjo geriau pažvelgti į ištirpusią dalį: rezultatai parodė molekules, esančias degaluose, taip pat organines molekules, tokias kaip riebalų rūgštys ir gliceridai.

 
 

 

Mokslininkams taip pat pavyko aptikti masėje „nuolatinių cheminių medžiagų“ (PFAS), steroidinių junginių, antihipertenzinių vaistų, pesticidų ir veterinarinių vaistų. Visa ši sudėtis atitinka taršą iš nuotekų ir pramoninių nuotekų.

Be to, junginyje buvo rasta žmonių išmatų pėdsakų, įskaitant cholesterolio šalutinį produktą ir vaistų, įskaitant tetrahidrokanabinolį, likučių, atitinkančių buitines atliekas.

Žmonių išmatų, vaistų ir narkotikų buvimas rodo, kad paslaptingų rutuliukų šaltiniai buvo nuotekos arba miesto kanalizacija.

Tačiau mokslininkai pažymi, kad reikės atlikti papildomus bandymus, kad būtų galima nustatyti visą sferų sudėtį.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(22)
(14)
(8)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()