Šios antys skraido, bet yra negyvos... Danguje pasirodė „zombiai“ (Video) ()
Antis, prikimšta elektronikos, yra specialioms užduotims skirtas įrenginys. Įrangos pilni lavonai nėra medžioklės trofėjai, o skirti geriau stebėti gamtoje vykstančius reiškinius.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Mokslininkai iš Naujosios Meksikos (JAV) kalnakasybos ir technologijos institute sukūrė dronus, kurie atrodo kaip gyvūnai.
O iš tiesų tai – ir įrenginiai, ir paukščiai, nes inžinierių komanda kartu su taksidermistais (iškamšų kūrėjais) į negyvų ančių ir balandžių kūnus sukrovė keletą gamtos stebėjimui skirtų elektroninių įtaisų.
Mes nežudome paukščių – pabrėžia projekto autoriai.
Iš didesnio atstumo sunku atspėti, kad virš tvenkinio skrendanti antis nėra gyva, o antra – jos viduje ir ant kaklo yra laidai, elektroniniai prietaisai ir kamera.
Researchers create zombie duck drones from bodies of dead birds.https://t.co/41LRvazRGX pic.twitter.com/X1XK16Kkb7
— HKMyers (@MyersHk72418) November 6, 2024
|
Iš kur kilo ši beprotiška idėja ir kam ji skirta? Mokslininkai mano, kad „zombių dronai“ gali būti proveržis ir veiksmingas būdas sumažinti nelaimingų atsitikimų, susijusių su paukščiais, skaičių.
Komanda savo idėją pradėjo įgyvendinti 2023 m. Dabar jie žengė dar vieną žingsnį ir jų darbo rezultatas – du dronai, kurie atrodo kaip didžiosios antys.
Abu paukščiai gali skraidyti ir plaukti, o tai, pasak inžinierių, yra labai svarbu, nes antys sukurtos taip, kad atrodytų gyvos ir susilietų su aplinka. Sukutas yra ir „zombis balandis“ – jis bus patalpintas vietoje, iš kurios galima bus stebėti kitų paukščių biologiją.
Įprasti bepiločiai orlaiviai nėra tinkami stebėti gamtą jos netrikdant, nes kelia triukšmą ir sukelia gyvūnams stresą.
Naujosios Meksikos inžinieriai nusprendė, kad šis stebėjimas, kurį jie laiko saugiu, gali būti naudojamas visur, kur įvyksta susidūrimai su gyvūnais: pvz., netoli oro uostų ar vėjo jėgainių.
Ruošiant „zombių dronus“ dalyvavo Amerikos universiteto inžinieriai ir taksidermistai, kurie kasdien ruošia gyvūnus.
„Nė vieno paukščio nežudėme, naudojome rinkoje esančias medžiagas ir plunksnas. Tai nėra šnipinėjimo įrenginiai“, – daro išvadą mokslininkas Mostafa Hassanalianas.