Vienintelė gyva būtybė Žemėje. „Ji negali apsvaigti nuo alkoholio“  ()

Tyrėjai įvardijo gyvą būtybę, kuri nepaprastai gerai toleruoja alkoholį.


Rytinė širšė
Rytinė širšė
© MattiPaavola, CC BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Insect_in_Lindos_Rhodes.JPG

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mokslininkai jau daugelį metų tiria alkoholį ir jo poveikį žmonėms. Anksčiau jie bandė išsiaiškinti, kodėl su amžiumi pagirios tampa vis sunkesnės, o dabar atrado vienintelį padarą Žemėje, kuris negali apsvaigti nuo alkoholiotai rytinė širšė (Vespa orientalis), rašo „Science Alert“.

Ne paslaptis, kad širšės natūraliai vartoja etanolį, dėl kurio poveikio žmonės jaučia girtumą, tačiau šių vabzdžų atveju tai yra jų mitybos, apimančios nektarą ir vaisius, dalis.

Naujame tyrime komanda iš Tel Avivo universiteto Izraelyje daugiausia dėmesio skyrė rytinių širšių tyrimui, kad suprastų, kaip etanolis jas veikia.

[11.11] Tik šiandien mega išpardavimas! „Xiaomi“ šildančios striukės, suktukai, gruzdintuvės ir galybė kuponų
2763

Ypatingos 11.11 išpardavimo kainos

Labai ribotas laikas - tik iki 2024-11-12!!!

Specialūs nuolaidų kuponai

Iš EU sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „Xiaomi NINETYGO“ - šildančios striukės

2) „Xiaomi Mi Smart Air Fryer MAF01“ - 3.5L karšto oro gruzdintuvės su APP

3) „Xiaomi Mijia MJDDLSD001QW“ - 3.6V suktuko rinkinukas

Išsamiau

Eksperimento metu, pamaitinę vabzdžius sacharozės tirpalu, kurio koncentracija iki 80 % etanolio, tyrėjai nepastebėjo jokio neigiamo poveikio širšių gyvenimo trukmei ar elgesiui, ypač jų gebėjimui statyti lizdus.

Mokslininkai naudojo alkoholio ženklinimą anglies izotopais, kurie leido jiems nustatyti junginio pokyčius, kai medžiaga buvo apdorojama vabzdžių kūnuose. Pasak tyrimo bendraautorės zoologės Sofia Bouchebti, metabolizmui progresuojant alkoholis skyla į anglies dioksidą, kuris iškvepiamas.

Tyrimo metu mokslininkai išmatavo išskiriamo anglies dvideginio kiekį – dėl to jiems pavyko įvertinti, kokiu greičiu alkoholis skaidosi širšių organizmuose. Širšės medžiagų apykaita susitvarkė su alkoholiu dvigubai greičiau, suskaidydama jį anksčiau, nei galėjo atsirasti apsinuodijimo požymių.

 

Tyrimo autoriai mano, kad toks elgesys gali būti susijęs su tuo, kad rytinės širšės turi keletą alkoholio dehidrogenazės geno, gaminančio fermentą, skaidančio alkoholį, kopijas.

Bouchebti teigimu, ji ir jo kolegos labai nustebo pastebėję, kaip greitai širšės gali apdoroti alkoholį.

Tyrimo autoriai pažymi, kad jų darbas iš tikrųjų vaidina svarbų vaidmenį ne tik biologijai ir sudėtingų gyvūnų karalystės mechanizmų supratimui, bet ir gali būti naudingas kaip pavyzdys tiriant žmonių alkoholio vartojimą ir toleranciją.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(18)
(1)
(17)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()