Netikėtas atradimas vandenyne. „Jis šviečia ir atrodo kaip medūza.“ Bet tai ne ji (Video)  ()

Mokslininkams euforija.


Bathydevius caudactylus
Bathydevius caudactylus
© Ekrano kopija | https://x.com/SergioSilva03/status/1857109522185125961/photo/1

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jie niekada anksčiau nebuvo susidūrę su tokia jūros būtybe kaip naujai atrastas gyvūnas lotynišku pavadinimu Bathydevius caudactylus.

Jis turi želatininį kūną, kuris išsiskleidžia kaip skėtis, panašiai kaip medūza. Tačiau tai yra moliuskas, naujai atrastas jūros šliužas, kuris gyvena poliariniuose vandenyse. Ir medžioja kaip mėsėdis augalas.

Šliužą tikėtumėmės rasti bet kur, bet ne ten, kur vyrauja smarkus šaltukas. Atrodo, kad poliariniai vandenys šiaurinėje Ramiojo vandenyno dalyje yra nepasiekiami nei moliuskams, nei gyvūnams apskritai, jei nėra pastovios kūno temperatūros palaikymo sistemos.

Bathydevius caudactylus yra unikalus, nes gali gyventi tokiuose vandenyse be jokių problemų. Ir tai dar ne viskas, nes gyvūnas gyvena labai giliuose vandenyse – nuo ​​1000 metrų iki mažiausiai 4000 metrų.

[EU+Kuponas] Būtinas daiktas turintiems automobilį ir mėgstantiems keliauti. Aukščiausios klasės dyzelinis oro šildytuvas („VEVOR XMZ-D1“)
6974 3

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Tai nuostabu, nes jūros šliužai dažniausiai negyvena taip giliai. Taip, vandenynų gelmėse gyvena daug moliuskų, ypač galvakojų, tarp jų ir didžiausi, pavyzdžiui, kalmarai.

Jūros šliužai taip pat yra moliuskai ir yra didžiulės formų ir specializacijų įvairovės. Tačiau dažniausiai jie gyvena pakrantėse.

 

Dar vienas netikėtumas, nes Bathydevius caudactylus giminaičių rasti nepavyksta. Tai visiškai nauja rūšis, kuriai buvo sukurta nauja Bathydeviidae šeima.

 

Moliuskas turi kūną, kuris gali išsiskleisti į skėčio formą, kuri primena medūzą. Be to, jis šviečia, nes šis gyvūnas turi bioliuminescencijos savybę.

Tačiau Bathydevius caudactylus gali įgauti ir kitų formų. Vienoje kūno pusėje yra į skėtį panašus gobtuvas, kitoje – plokščia uodega, į kutus panašūs iškilimai ir daug spalvingų vidaus organų tarp jų. Jis gražus, lankstus ir labai paslaptingas. Beveik nieko apie jį nežinoma, nors stebėjimai vyksta jau daugiau nei 20 metų.

 

JAV Monterėjaus įlankos akvariumo tyrimų instituto (MBARI) mokslininkai pirmą kartą šį gyvūną pastebėjo 2000 m. Tada povandeninis dronas „Tiburon“ nufilmavo keistą būtybę Ramiajame vandenyne 2613 metrų gylyje. Nuo to laiko moliuskas buvo pastebėtas daugiau nei 150 kartų ir neatrodo toks retas, o tai, kad jis toks paslaptingas, yra dėl to, kad jis gyvena giliai po vandeniu. Jūros dugne 2269–4009 m gylyje buvo pastebėta 20 besiporuojančių individų.

 

Šie šliužai tikriausiai minta net giliai jūros dugne. Šiurkščios burnos ertmės leidžia jiems ėsti maistą, prilipusį prie dugno. Ten šliužai taip pat deda kiaušinėlius, o specifinis gaubtas padeda jiems sugauti mažus vėžiagyvius ir krilius, kaip ir mėsėdžių augalų atveju.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(1)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()