Katės taip bijo agurkų. Ar žinote, kodėl? (Video) ()
Prasideda tikroji drama.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Turbūt daugeliui matyti populiarūs vaizdo įrašai su katėmis ir agurkais. Visi jie iš esmės yra visiškai vienodi: yra katė, dažniausiai viena, bet gali būti ir daugiau, dažniausiai užsiimančių kokia nors patrauklia veikla – pavyzdžiui, ji ar jos ėda, guli ar šukuoja savo gražų kailį. Tuo tarpu nedėkingas savininkas ar globėjas į sceną prideda reikšmingiausią artefaktą – agurką.
Reikia, kad augintinė to nepastebėtų, tad katė vis tiek užsiima veikla, o agurkas guli šalia.
Kulminacija yra tada, kai katė apsisuka ir pastebi šalia gulinčią pailgą žalią formą. Tada prasideda tikroji drama: šuolis į viršų, pasišiaušęs kailis, ir bėgimas priešinga kryptimi, kuo toliau nuo agurko, tuo geriau. Tai yra tikroji mįslė – didžiulis kačių pasibjaurėjimas šia aromatinga daržove.
|
Norint visapusiškai suprasti šias istorijas, verta paminėti labai vaizdingą tyrimą. Jame dalyvavo šešių mėnesių kūdikiai, kuriems mokslininkai parodė daugybę nuotraukų, įskaitant gyvates.
Tyrimo tikslas buvo stebėti ir analizuoti vaikų fiziologines reakcijas į konkrečius vaizdus. Ir čia mes priėjome prie esmės. Dėl gyvačių vaikų vyzdžiai labai išsiplėtė, o tai aiškiai lėmė instinktyvus reakcja „kovok arba bėk“. Ar šešių mėnesių mažyliai buvo taip patyrę gyvenime, kad gyvatės, net dvimatės, vaizdas galėjo sukelti pasąmoninį nerimo ir baimės jausmą? NE. Gyvačių baimė yra pagrindinis mechanizmas.
Tokia instinktyvi, kad ją jaučiame net tada, kai dar niekada nebuvome susidūrę su šnypščiančiu ropliu. Kaip ir katės, kurios iš pirmo žvilgsnio dažnai agurko formą ir formą sieja su gyvate.
Tai fragmentas iš Agnieszkos Defus knygos „Kodėl katės bijo agurkų? Arba tai, ko negalima pamatyti plika akimi, bet gali pamatyti mokslininkai“.