Kodėl numestas svoris vėl sugrįžta? Mokslas pagaliau turi atsakymą – ir jis nėra džiuginantis  ()

Universali svorio metimo tiesa: net jei jums pavyks atsikratyti šiek tiek riebalų, tikriausiai bus sunkiau neleisti jiems sugrįžti. Kodėl taip yra?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Naujas tyrimas, paskelbtas žurnale „Nature“, turi atsakymą į šį klausimą. Pasirodo, kad riebalinis audinys turi savotišką „atmintį“.

„Tai yra dėlionės dalis, galinti paaiškinti, kaip riebalinio audinio [kūno riebalų] pokyčiai vyksta keičiantis svoriui“, – aiškina Šveicarijos federalinio technologijos instituto (Ciuricho ETH) sveikatos mokslų ir technologijų katedros docentas Ferdinandas von Meyennas.

Jis kartu su komanda ištyrė žmonių riebalinio audinio ląsteles ir aptiko jose transkripcijos pokyčių, susijusių su tuo, kaip mūsų ląstelės kopijuoja ir kontroliuoja genetinę medžiagą. Jie palygino anksčiau nutukimą turėjusių asmenų riebalinio audinio ląstelių sekas prieš ir po to, kai jų KMI sumažėjo 25 proc., su nutukimo niekada neturėjusių žmonių.

Black Friday išpardavimas tęsiasi! Rekordinių kainų technologijos.lt testuoti žaidimų monitoriai, 4K vaizdo projektoriai, monstrinės energijos stotelės, siurbliai ir kt. (Video)
4845 1

„Black Friday“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

„Flash Deals“, „Tiered Discounts“ ir kt.

1) „OUKITEL P2001 Plus“ - 2400W, 2048Wh, LiFePO4 energijos stotelė

2) „ETOE E3 Pro“ - 600 ANSI, iki 4K, Android TV, LCD vaizdo projektorius

3) „TITAN ARMY P27GR“ - 27 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

4) „Narwal Freo X Ultra“ - 8200Pa, plovimas, unikalus šepetys, stotelė ir kt.

Išsamiau

„Genai, kuriuos [mes nagrinėjome], nutukimo metu buvo taip dereguliuoti, kad net transkripcijos lygmeniu negrįžo į normalią būseną, – sako F. von Meyennas. – Organizmas iš tiesų kovoja prieš [svorio mažėjimą] ir nori grįžti prie pradinio svorio. Riebalinis audinys užprogramuotas taip, kad nori susigrąžinti tą svorį.“

Tikriausiai tai nėra ta žinia, kurią norėtųsi išgirsti svorį metantiems. Tačiau F. von Meyennas tikisi, kad šis naujas tyrimas padės destigmatizuoti svorio svyravimus.

 

„Žmonės, kurie negali išlaikyti savo kūno svorio, nėra tik „silpni“ žmonės. Tikrai egzistuoja molekulinis mechanizmas, dėl kurio svoris grįžta atgal“, – sakė jis.

F. von Meyennas taip pat išreiškė nuomonę, kad geriausios strategijos, padedančios kovoti su pasaulinėmis nutukimo tendencijomis, yra prevencinės.

„Intervencija ankstyvoje stadijoje yra labai svarbi, nes priaugus svorio, jį vėl numesti bus daug sunkiau“, – sakė jis.

Parengta pagal „BBC Science Focus“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(3)
(3)
(0)

Komentarai ()