Kodėl katė kanda savo šeimininkui? „Tai ne visada agresija.“ Ką tokiu atveju daryti?  ()

Katės yra žavios būtybės – nepriklausomos, judrios ir kupinos paslaptingo žavesio.



© Crina Doltu (public domain) | https://www.pexels.com/photo/cat-biting-persons-finger-1202481/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tačiau kartais jų šeimininkams kyla klausimas: kodėl katės kanda? Kartais įkandimas būna švelnus krepštelėjimas, o kartais netikėta ir skausminga reakcija.

Ar tai reiškia, kad jūsų augintinis jūsų nemėgsta? O gal jis turi kokių nors nepatenkintų poreikių? Mes paaiškiname, kodėl taip nutinka ir kaip apsisaugoti nuo tokio jūsų katės elgesio.

Kodėl katės kanda rankas? Tai ne visada agresija

Kandžiojimas yra natūralus katės elgesys ir gali turėti įvairių priežasčių. Norėdami suprasti, kodėl jūsų augintinis įkando, turite pažvelgti į situaciją iš jo perspektyvos.

Dažniausia įkandimo priežastis yra katės medžioklės instinktas. Naminės katės yra natūralios medžioklės, o kandžiojimas yra medžioklės dalis. Pirmiausia gyvūnas imobilizuoja grobį, o paskui į jį įsikanda. Jei žaisite su savo kate ranka, o ne žaislu, jūsų katė gali ją suvokti kaip grobį.

Mažiausia kaina šiais metais! Lietuvių sukurta „NordPass“ paslauga, kuria pasitiki milijonai – „tiesiog būtina kiekvienam interneto naudotojui“ (Video)
7041 3

Tiesiog nerealiai gera proga gauti lietuvių sukurtą produktą už mažiausią kainą šiais metais! Ir dabar dar priedo gausite visiškai naujas ir puikias galimybes atveriančias funkcijas.

Išsamiau

Katės, ypač jaunos, tyrinėja pasaulį dantimis ir nagais. Kačiukui kramtymas gali būti būdas išbandyti naujus dalykus, kaip kūdikiai viską deda į burną. Kačiukai taip pat naudoja kandžiojimąsi kaip būdą susidoroti su atsiskyrimo nerimu, kai yra atskirti nuo motinos.

Įkandimas taip pat yra bendravimo forma. Katė gali įkąsti, kai jaučia grėsmę, stresą ar išsigandusi. Kartais aštrus įkandimas yra būdas pasakyti: „Palik mane ramybėje!“ arba „Tai mano!“. Tačiau švelnus rankų kramtymas gali būti meilės pareiškimas. Kačių pasaulyje kąsti reiškia meilę, gyvūnas nesuvokia, kad tai sukelia jums skausmą.

Katės įkandimas? Tai gali būti paprastas nuobodulys ar rimta liga

Kai kurios katės turi žemą dirgiklių tolerancijos slenkstį, ypač kai jos glostomos. Galite pastebėti, kad jūsų katė iš pradžių murkia, bet staiga pasuka galvą ir įkanda jums ranką. Tai reakcija į pernelyg intensyvius pojūčius. Kita vertus, nuobodulys ir stimuliacijos trūkumas gali turėti panašų poveikį. Jei jūsų katė negauna pakankamai žaidimų ir veiklos, ji gali bandyti atkreipti dėmesį kandama.

 

Kai kurios katės kanda pajutusios skausmą ar diskomfortą. Įkandimas gali būti signalas, kad kažkas negerai, pvz., su dantimis, dantenomis ar sąnariais. Jei jūsų paprastai taikus augintinis staiga pradeda kandžioti, turėtumėte pasikonsultuoti su veterinaru. Ypač jei katė jaučia apatiją, nenorą ėsti ar rodo kitokį neįprastą gyvūno elgesį.

Tęsinys kitame puslapyje:




Kaip neleisti katei įkąsti?

Nors kandimas yra natūralus elgesys, yra veiksmingų būdų, kaip sumažinti problemą. Kaip neleisti katei įkąsti?

Naudokite žaislus, o ne rankas

 

Žaisdami su kate niekada nenaudokite rankų ar kojų kaip „priešininko“. Verčiau rinkitės meškeres, peles ar kamuoliukus. Taip katė sužinos, kad kandžioti galima tik žaidžiant su daiktais, o ne su jumis.

Ignoruoti neigiamą elgesį

Jei jūsų katė įkando, nešaukite ir nemuškite jos – tai tik pablogins situaciją. Vietoj to, nedelsdami nutraukite bendravimą ir pasitraukite. Katė greitai supras, kad įkandimas baigia linksmybes.

Supraskite savo katės kūno kalbą

Katės siunčia subtilius signalus, kai pradeda jaustis nepatogiai. Atloštos ausys, staigiai judanti uodega arba išsiplėtę vyzdžiai – visa tai rodo, kad jūsų katė yra susijaudinusi ar patiria stresą. Išmokite juos atpažinti ir sustabdyti sąveiką prieš įkandant.

Tinkamai stimuliuokite savo katę

 

Katėms reikia žaisti, kad išlaisvintų savo energiją. Reguliarūs žaidimai su interaktyviais žaislais gali patenkinti jų medžioklės instinktus ir sumažinti poreikį kąsti.

Naudokite teigiamą pastiprinimą

Atlygis už gerą elgesį veikia geriau nei bausmė. Jei jūsų katė žaidžia su žaislu, o ne graužia ranką, pagirkite ją arba padovanokite skanėsto.

Venkite pernelyg didelio stimuliavimo

Glostydami katę atkreipkite dėmesį į jos reakcijas. Jei pastebėjote, kad ji pradeda nervintis, pasuko galvą arba vizgina uodegą, nustokite glostyti, kol ji jums neįkando.

Jei kandžiojimosi problema išlieka ir nė vienas iš būdų nėra veiksmingas, verta pasikonsultuoti su kačių elgesio specialistu. Specialistas padės nustatyti problemos priežastį ir parengti jūsų katei pritaikytą veiksmų planą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(15)
(2)
(13)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()