„Idealios dienos.“ Lietuvos miškuose – keisti plaukų formos dariniai. Kas tai? (Foto)  ()

Būdami gamtoje atkreipkite dėmesį – galbūt ir jums pavyks juos pamatyti.


Šalčio ūsai (asociatyvi nuotr.)
Šalčio ūsai (asociatyvi nuotr.)
© Vielfalt, CC BY-SA 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Seidenhaarige_Eiskristalle_im_Bergischen_Land,_Naafbachtal.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Feisbuko grupė „Orai ir klimatas Lietuvoje“ aprašo įdomų ir retą gamtos reiškinį.

Šiomis dienomis geros sąlygos formuotis šalčio ūsams (hair ice), kurie dar būna pavadinami ledo vilna, šalčio barzda, ledo plaukais ir pan.

Tai – reiškinys, kuris daugiausia fiksuojamas ties 45-55° šiaurės platumomis plačialapių arba mišriuose miškuose.

Ši ledo forma susiformuoja vyraujant ramiems orams, temperatūrai esant šiek tiek žemiau nei 0 laipsnių ir tvyrant rūkui (arba didelei drėgmei priežemio sluoksnyje).

[PAPILDYMAS] Masiškai perkamas ir giriamas pirkėjų! „Naudoju jau 3 mėn. Puikus komplektas. Apšildau garažą, netgi namą. Pirksiu tokį ir draugams“ („VEVOR WF5001“ atsiliepimai)
21147

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Puikūs pirkėjų atsiliepimai

Išsamiau

Tokie „plaukai“ būna garbanoti, banguoti bei yra labai trapūs. Vos prisilietus lengvai pabyra. Esant palankioms atmosferos sąlygoms jie išlieka net iki keleto dienų, tačiau paprastai išsilaiko iki paros. Kiekvieno ledinio plaukelio skersmuo siekia vos apie 0,02 mm, o ilgis gali pasiekti net iki 15-20 cm.

 

Nors reiškinys dar 1918 m. buvo aprašytas vokiečių klimatologo ir meteorologo Alfredo Wegener'io, tačiau tik 2015 metais Vokietijos ir Šveicarijos mokslininkai nustatė, kad būtent tam tikra grybelio rūšis, pavadinimu Exidiopsis effusa (Sklaidžioji vaškaplutė), suformuoja tokią ypač įdomiai atrodančią ledo kristalų tekstūrą.

 

Toks reiškinys iš grybelio gali susiformuoti gana dažnai šaltuoju metų laiku, todėl žinant jo buvimo vietas tai galima išvysti ne vieną kartą per metus.“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(12)
(0)
(12)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()