Vienintelį kartą istorijoje. Delfinas nužudė žmogų. Kodėl tai atsitiko  ()

Šie žinduoliai yra žinomi dėl savo geranoriškumo, tačiau kažkada delfinas vis tiek sukėlė žmogaus mirtį.



© Rawpixel (atvira licencija) | https://www.rawpixel.com/image/3338003/free-photo-image-dolphin-animal-sea

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Delfinai savo „šypsena“ ir žaisminga prigimtimi atrodo labai draugiškai, tačiau mokslininkai perspėja – neapsigaukite, jie vis dar yra vandenyno plėšrūnai.

Būtent todėl tyrėjai pataria laikytis atstumo per susitikimus su delfinais laukinėje gamtoje – žinoma, kad žinduoliai sugeba pulti žmones ir, kaip rodo istorija, netgi gali nužudyti, rašo „IFLScience“.

Žmogaus mirtį sukėlęs delfinas, vardu Tião, yra įdomus žinduolis, 1994 metais išgarsėjęs neįprastu lengvumu bendraujant su žmonėmis. Jis nuolat bendraudavo su žmonėmis ir beveik kasdien sustodavo prie prieplaukos San Sebastiane, Brazilijoje.

[Black Friday] Lietuvių „NordVPN“ skelbia beprotišką pasiūlymą! 74 % nuolaida + 3 mėn. nemokamai (Video)
5196 2

Lietuvių sukurtas „NordVPN“ technologijos.lt portalo skaitytojus informuoja, kad Black Friday proga visiems paruošė ypatingą pasiūlymą.

Išsamiau

Deja, žmonės piktnaudžiavo Tião pasitikėjimu: plaukikai sugriebdavo jo peleką ir bandydavo delfinu „joti“. Be to, yra žinomi atvejai, kai kai kurie bandė įsmeigti ledų lazdeles į delfino angą nugaroje. Panašu, kad kažkuriuo metu žinduolio kantrybė baigėsi.

Delfinas reagavo agresyviai – persekiojo ir sužalojo apie 29 plaukikus, kurie dėl nedidelių sužalojimų atsidūrė ligoninėje. O 1994 metų gruodžio 8 dieną Tião smogė 30-mečiui plaukikui, kuris po kelių valandų mirė nuo vidinio kraujavimo dėl plyšusio skrandžio.

Taip pat žinoma, kad tuo pat metu buvo sužeistas ir kitas plaukikas: manoma, kad vyrai bandė „joti“ delfinu, pritvirtindami daiktus prie jo uodegos.

 

Žmogaus mirtis paskatino sukurti valdymo programą, siekiant užkirsti kelią tolesniems sužalojimams ar mirtims, didinant visuomenės informuotumą apie žalingą sąveiką ir apie tai, kaip ji gali turėti rimtų pasekmių žmonėms ir laukinei gamtai.

Pasak mokslininkų, programa greičiausiai buvo veiksminga, nes nebuvo pranešta apie daugiau sužeidimų. 1995 m. Tião paliko vietinius vandenis ir daugiau niekada nebuvo matytas.

Tačiau mokslininkai pastebi, kad delfinų atakos nėra neįprastos. Dėl to mokslininkai dar kartą primena, kad mūsų noras sužmoginti laukinius gyvūnus neturi įtakos tam, kad jie išlieka pavojingais plėšrūnais.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(21)
(0)
(21)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()