„Sudėtinga kūno kalba.“ Ką katė bando pasakyti savo uodega  ()

Mokslininkai paaiškino, ką reiškia skirtingos mūsų augintinių uodegų padėtys: nuo pakeltos iki nuleistos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žmonės ir katės gyvena vienas šalia kito tūkstančius metų ir per tą laiką mums pavyko užmegzti ryšį su savo augintiniais. Tačiau kartais sunku suprasti, ką tiksliai reiškia toks ar kitas katės elgesys ir ar uodega yra aktyvi mūsų augintinių bendravimo priemonė, rašo „Live Science“.

Ne paslaptis, kad gyvūnai savo uodegas naudoja pusiausvyrai ir judesių kontrolei, tačiau mokslininkai taip pat mano, kad uodegos padėtis taip pat yra bendravimo būdas.

Kačių elgesio ekspertai sutinka, kad katės naudoja savo uodegas kaip didesnės kūno kalbos sistemos dalį, kad perteiktų įvairias emocijas. Remiantis Airijos veterinarijos žurnale paskelbtais tyrimais, katės remiasi akimis, ausimis, kūnu ir uodega, kad išreikštų baimę, pyktį, džiaugsmą, malonumą ir smalsumą.

[EU+Kuponai] Galingos vėjo jėgainės tik nuo 106,39€! Pasigaminkite elektros patys. Paskutiniai vienetai
20510 17

Nuostabiai gera kaina

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Žinoma, kad gyvūnų uodegos yra ypač lanksčios dėl savo unikalios anatomijos. Jos susideda iš 18–23 mažų kaulų, dar vadinamų uodegos slanksteliais, kurie yra sujungti kaip grandinė ir leidžia uodegai judėti skirtingomis kryptimis.

Kai katės patiria emocijas, smegenys siunčia signalus į uodegos raumenis per nervą, jungiantį uodegos raumenis su centrine nervų sistema. Manoma, kad šis ryšys vyksta beveik akimirksniu, todėl gyvūnai gali žaibiškai ir tiksliai judinti uodegas.

 

Dėl to mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, ką reiškia uodegos judesiai. Pavyzdžiui, Indianos Purdue universiteto (JAV) gyvūnų elgesio specialisto Mikelo Delgado teigimu, iškelta uodega rodo geranorišką ir socialinį požiūrį.

Tačiau mokslininkai taip pat išsiaiškino, kad tokia uodegos padėtis nėra universali: pavyzdžiui, laukinės katės nenaudoja signalo „uodega aukštyn“. Tyrėjai mano, kad uodegos aukštyn signalas tikriausiai išsivystė prijaukinimo metu.

Delgado pažymi, kad vizginama uodega gali rodyti katės susijaudinimą. Tuo pačiu metu išpūsta uodega dažnai yra atsakas į grėsmę, pvz., katę lauke, ir laikoma gynybiniu bandymu atrodyti didesniam.

 

Delgado taip pat pažymi, kad nuleista uodega dažniausiai siejama su baime, nes katė stengiasi tapti mažesnė arba apsisaugoti. O jei katė pliaukštelėja uodega ant žemės arba greitai perkelia ją iš vienos pusės į kitą arba aukštyn ir žemyn, tai gali būti ženklas, kad ji pyksta.

Be to, katės gali naudoti savo uodegas, kad bendrautų skirtingai, priklausomai nuo to, ar jos bendrauja su žmonėmis, ar su kitomis katėmis.

Ankstesnis 2021 m. atliktas tyrimas parodė, kad katės, bendraudamos viena su kita, linkusios nuleisti uodegą ir labiau pasikliauti ausimis, kad perteiktų savo jausmus. Tuo pačiu metu katės dažniausiai naudoja savo uodegą bendraudamos su žmonėmis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(11)
(0)
(11)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()