Gudrybė, kaip Lietuvoje auginti subtropinius augalus. „6 klimato zoną paverčia į 8-9“  ()

Augalai čia turėtų būti pradėti sodinti netrukus.



© K. Obelevičius (Asmeninis albumas)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šalia didžiausios šalies oranžerijos, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode Kaune, prasidėjo statybos darbai: per šią žiemą čia bus įrengtas vadinamasis šaltas šiltnamis – nešildoma, bet nuo lietuviškos žiemos žvarbos šiltamėgius augalus apsauganti patalpa, kurioje bus įkurdinta mūsų šalyje menkai pažįstamų subtropinių rožių kolekcija. Augalai čia turėtų būti pradėti sodinti netrukus.

„Galima sakyti, kad tokiu būdu mes apgausime rožes ir jų gyvenamą aplinką iš 6 klimato zonos paversime į 8-9. Be to, čia augančios rožės turėtų ir anksčiau pradėti žydėti – apie gegužės pradžią – vidurį. Žinoma, dar ne ateinantį sezoną: teks luktelėti, kol iš Italijos, Prancūzijos ir kitų kraštų atkeliavę augalai sustiprės ir suvešės“, – pasakoja idėjos sumanytojas, Ekspozicijų ir kolekcijų skyriaus vadovas dr. Arūnas Balsevičius.

[PAPILDYMAS] Masiškai perkamas ir giriamas pirkėjų! „Naudoju jau 3 mėn. Puikus komplektas. Apšildau garažą, netgi namą. Pirksiu tokį ir draugams“ („VEVOR WF5001“ atsiliepimai)
21171

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Puikūs pirkėjų atsiliepimai

Išsamiau

Pasak jo, lankytojai čia galės išvysti ne tik mūsų krašte retų subtropinių rožių, tokių kaip arbatinių rožių pramotė Rosa gigantea, bet ir indiškų rožių veislių. 

Šaltieji šiltnamiai buvo gan populiarūs Europos rūmuose, būta jų ir Lietuvos dvaruose – pavyzdžiui, etnobotanikė Gražina Žumbakienė yra rašiusi apie tokiu būdu Platelių dvare kvepalų gamybai augintas rožes.

 

„Lietuvoje subtropinėms rožėms yra per šalta, o auginamos vazonuose jos dažniausiai nežydi. Tiesa, savo kolekcijoje turime vieną kitą veislę – tačiau jos ne tik smarkiai apšąla, vėlai atsprogsta iš požeminės dalies, bet ir išskleidžia vos kelis menkus žiedus, iš kurių neįmanoma pajusti tikro šių augalų įspūdingumo ir aromato.

Štai kad ir rožė 'Souvenir de la Malmaison', 19 a. buvusi prancūzų pasididžiavimas, auginta šalia įėjimų į dvarą, kad atvykėlius žavėtų savo aromatu.  Net Prancūzijoje šias rožes žiedams augindavo šiltnamiuose: mat žiedai yra tiek masyvūs, kad jos nepakenčia lietaus ir jo gavusios supūva neprasiskleidusios. Beje, šią rožę Kaune irgi turime, tačiau augdama lauke, ji per vasarą vos ne vos pasiekia metro aukštį, kai tinkamomis sąlygomis šių rožių kerai gali stiebtis net iki 4-5 metrų!“ – pasakoja didžiausią Lietuvos rožyną kuruojantis A. Balsevičius.

 

Pasak jo, naujoje kolekcijoje bus eksponuojamos į Kauną jau atvykusios ir persodinimo laukiančios populiariausios 19 a. arbatinės rožės.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(4)
(0)
(4)

Komentarai ()