Tik 1 alaus ar taurė vyno? Po tokios dozės išsiblaivyti užtrunka ilgiau, nei manote  ()

Kalėdos, Naujųjų metų tostas ar vakarėlis su draugais – tai progos išgerti alkoholio. Jei manote, kad viena taurė vyno ar vienas mažas alaus bokalas neturi įtakos jūsų sveikatai ir blaivumui, deja, klystate. Net tokia nedidelė alkoholio dozė apsvaigina, sutrikdo kepenų ir smegenų veiklą.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Vinotecarium (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/wine-bottle-of-wine-red-wine-cup-4813260/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Išblaivėjimas yra procesas, susijęs su alkoholio virškinimu ir neutralizavimu organizme. Išsiblaivinimo greitis išgėrus alkoholio priklauso ne tik nuo gėrimo rūšies ir stiprumo, bet ir nuo individualių kiekvieno žmogaus savybių, tokių kaip svoris, lytis, amžius, alkoholio vartojimo dažnis, bendra sveikatos būklė, savijauta, organizmo hidratacija, vartojami vaistai ir net konkrečią dieną suvartojamo maisto kiekis bei kokybė. Pavyzdžiui, lieknas, tą dieną mažai valgęs, dehidratuotas ir pavargęs žmogus greičiau prisigers. Tam pačiam lieknam, nevalgiusiam, dehidratuotam žmogui reikės ilgiau blaivėti, nes nusilpęs organizmas lėčiau metabolizuoja ir neutralizuoja alkoholio poveikį.

Kiek laiko užtrunka išblaivėti išgėrus 1 bokalą alaus ar taurę vyno?

Alkoholio kiekis organizme matuojamas promilėmis (‰). Jos nustato alkoholio kiekio kraujyje ir kraujo tūrio santykį. Alkoholį organizmas virškina 0,5-0,8 ‰ promilės per valandą greičiu. Promilių kiekį iškvepiamame ore lengviausia nustatyti alkotesteriu. Tačiau jei tokios įrangos neturite, galite pasinaudoti internete esančiais virtualiais promilių skaičiuotuvais.

[Black Friday] Lietuvių „NordVPN“ skelbia beprotišką pasiūlymą! 74 % nuolaida + 3 mėn. nemokamai (Video)
9096 1 1

Lietuvių sukurtas „NordVPN“ technologijos.lt portalo skaitytojus informuoja, kad Black Friday proga visiems paruošė ypatingą pasiūlymą.

Išsamiau

Daroma prielaida, kad po 1 bokalo alaus, kuriame dažniausiai yra 4-6 % alkoholio, alkoholio kiekis kraujyje bus maždaug 0,26 ‰, o tai prilygsta 0,13 mg/l iškvepiamame ore. Daroma prielaida, kad vidutiniškai išgėręs 1 alaus bokalą žmogus blaivės apie 3 valandas. Per tą patį laiką žmogus išblaivės išgėręs:

  • 1 taurę (100 ml) 12% stiprumo vyno.
  • 1 stikliuką (30 ml) 40 % stiprumo degtinės .

 

Didžiausia leistina lengvųjų automobilių vairuotojų, turinčių didesnę kaip 2 metų vairavimo patirtį, etilo alkoholio koncentracija yra 0,4 promilės. Visi kiti vairuotojai laikomi neblaiviais, kai etilo alkoholio koncentracija yra daugiau kaip 0 promilių (SEAKĮ 2 str. 43 punktas).

Taip pat turėtumėte žinoti, kad bet koks suvartojamo alkoholio kiekis veikia visą organizmą. Turėtumėte žinoti, kad net nedideli kiekiai, pavyzdžiui, 1 bokalas alaus ar taurė vyno, toksiškai veikia organizmą. Visų pirma, alkoholis sutrikdo kepenų veiklą, kurios yra organizmo valymo sistema, atsakinga už žalingo poveikio neutralizavimą ir toksinų pašalinimą.

 

Alkoholis taip pat yra psichoaktyvi medžiaga, kuri sutrikdo smegenų ir nervų sistemos veiklą, taip pat turi slopinamąjį poveikį. Net nedidelis jo kiekis apsvaigina. Tai taip pat trikdo mąstymą ir situacijos vertinimą, neigiamai veikia pažintinius gebėjimus, ilgina reakcijos laiką. Tačiau vienu metu išgėrus didelį kiekį alkoholio, jis gali pakenkti kepenims, sutrikdyti širdies veiklą, sutrikdyti miegą, sutrikdyti atmintį ir koncentraciją. Ilgalaikis gėrimas taip pat gali sukelti mirtį.

Norėdami paspartinti blaivėjimo procesą, gerkite daug vandens, valgykite maistą, kuriame gausu vitaminų ir mineralų, leiskite kūnui pailsėti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(13)
(-6)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()