Ryškus ugnies kamuolys danguje. Tai ne meteoras (Video)  ()

Praėjusį savaitgalį amerikiečiai danguje galėjo pamatyti ugnies kamuolį.


GaoJing 1-02
GaoJing 1-02
© Ekrano kopija

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tai buvo ne meteoras, o Kinijos palydovas „GaoJing 1-02“. Jis sudegė atmosferoje ir stebėtojams suteikė nepaprastą reginį. Degantis palydovas buvo matomas mažiausiai iš 12 valstijų pietinėse JAV.

Tai buvo vienas pirmųjų tokio tipo Kinijos palydovų, stebėjęs Žemę iš orbitos.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį (gruodžio 23 d.) Kinijos palydovas nukrito į Žemės atmosferą. Tada jis sudegė ir taip danguje buvo galima pasigrožėti įdomiu reginiu, kuris buvo matomas mažiausiai 12-oje JAV valstijų.

[EU+Kuponai] Galingos vėjo jėgainės tik nuo 106,39€! Pasigaminkite elektros patys. Paskutiniai vienetai
20510 17

Nuostabiai gera kaina

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Amerikos meteorologijos draugija gavo daugiau nei 120 pranešimų iš įvairių vietų. Stebėtojai pranešė apie ugnies kamuolius nuo Teksaso iki Floridos, taip pat iš toliau į šiaurę esančių Indianos ir Ilinojaus.

Iš pradžių buvo manoma, kad tai iš tikrųjų gali būti meteoras, sudegęs Žemės atmosferoje. Tačiau greitai paaiškėjo, kad tai Kinijos palydovas „GaoJing 1-02“. Jis suskilo į daugybę dalių, dėl kurių danguje liko šviesių dryžių, atsiradusių dėl degimo.

 

„GaoJing 1-02“ yra vienas iš dviejų palydovų, kuriuos Kinija 2016 m. paleido į kosmosą naudodama „Long March 2D“ raketą. Paleidimo metu ne viskas klostėsi taip, kaip iš pradžių tikėtasi ir įvyko keletas nesėkmių.

 

Abu palydovai turėjo būti išdėstyti žiedine orbita maždaug 530 km virš Žemės. Palyginimui, Tarptautinė kosminė stotis skrieja maždaug 400 km aukštyje. Palydovai įskriejo į elipsinę orbitą, kuri svyravo nuo 214 iki 524 km.

 

„GaoJing“ 1-01 ir 1-02 buvo pirmieji Kinijos komerciniai didelės raiškos Žemės stebėjimo palydovai. Jie svėrė apie 560 kilogramų, juose buvo specialios kameros. Palydovui patekus į Žemės atmosferą, jis buvo pasiekė iki 27 400 km/val. greitį.

Verta pridurti, kad prieš kelias dienas (gruodžio 20 d.) virš Amerikos sudegė dar vienas Kinijos objektas. Šį kartą tai buvo 44 metrų ilgio raketa „Long March 4B“, kurią Kinija į kosmosą paleido šių metų rugpjūčio viduryje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(0)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()