„To gydytojai nesitikėjo rasti.“ Prieš operaciją gydytojai moters akyje aptiko didžiulį svetimkūnį  ()

Pacientė kreipėsi į gydytoją dėl kataraktos operacijos, tačiau gydytojai nustebo po akies voku radę didžiulį svetimkūnį, rašo „Live Science“.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Maksim Goncharenok (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/a-close-up-shot-of-a-person-s-eye-9929043/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pacientė: 67 metų moteris iš Jungtinės Karalystės.

Simptomai: Moteris turėjo atlikti įprastinę dešinės akies kataraktos operaciją. Nors jos regėjimas dešine akimi buvo prastesnis nei kairiąja, istoriškai ji „anksčiau neturėjo jokių akių nusiskundimų“. Prieš procedūrą ji gydytojams sakė, kad jaučia nedidelį diskomfortą akyse, kuris, kaip ji manė, atsirado dėl akių sausumo ir senatvės.

Kas vyko toliau: Kai gydytojai ruošėsi operacijai, po viršutiniu voku jie pamatė didelę melsvą masę. Paaiškėjo, kad tai buvo 17 vienkartinių kontaktinių lęšių, surištų gleivėmis, sankaupa. Vėliau chirurgas, atidžiau apžiūrėdamas mikroskopu, rado dar 10 lęšių.

[Vokietija] Net 529€ pigiau! Mobili elektros energijos stotelė - super kompaktiška, greitieji įkrovimai, tarnaus 10+ metų (Video, „DaranEner NEO300 PRO“)
9816 1

Nuostabi kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Ribotas kiekis

Išsamiau

Diagnozė: Kartu šie 27 lęšiai buvo tai, ką gydytojai vadina „užsilikusiais svetimkūniais“.

Gydymas: Dauguma kontaktinių lęšių iškrito patys, kai gydytojai moterį ruošė operacijai. Pašalinę likusius lęšius, gydytojai dviem savaitėms atidėjo moters kataraktos operaciją, nes akyje galėjo susikaupti bakterijų, kurios galėjo sukelti infekciją.

 

Kuo šis atvejis unikalus: Šiuo atveju pacientė neturėjo jokių rimtų regėjimo problemų ar pernelyg didelio akių dirginimo.

Moteris 35 metus nešiojo mėnesinius vienkartinius kontaktinius lęšius, tačiau per tą laiką retai lankėsi pas akių gydytoją. (Mėnesinius kontaktinius lęšius galima nešioti apie 30 dienų, tačiau juos reikia išsiimti kiekvieną vakarą prieš miegą).

Moters gydytojai, paskelbę pranešimą apie šį atvejį žurnale „The BMJ“, įtarė, kad dėl jos „giliai įsitaisiusių akių“ ji galėjo būti labiau linkusi išlaikyti tokį didelį lęšių kiekį. Jie taip pat teigė, kad šis atvejis rodo, kaip svarbu tinkamai stebėti kontaktinių lęšių naudotojus, kad būtų užtikrinta, jog jie lęšius naudoja teisingai.

 

Naujienų pranešimuose apie šį atvejį pažymima, kad neaišku, kiek laiko susikaupę kontaktiniai lęšiai buvo po pacientės voku. Kartais, pasak moters, ji bandydavo išimti lęšį iš dešinės akies, bet jo nerasdavo. Ji paprasčiausiai manė, kad lęšį pametė.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(2)
(0)
(2)

Komentarai ()