Pasaulyje to dar nebuvo. „1000 mokslininkų.“ Žymiai pagerins žmonių gyvenimą ()
Gali suteikti dar daugiau vertingos informacijos apie pigius ir patikimus būdus.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Daugiau nei 1000 mokslininkų iš 70 šalių susirinko atlikti didžiausią kada nors vykdytą laimės tyrimą.
Apie tai praneša „The Guardian“.
Atrinkdami skirtingos kilmės ir tautybių tiriamuosius, mokslininkai tikisi rasti universalių tendencijų, kurios galėtų atskleisti paslaptį, kas iš tikrųjų daro žmones laimingus. Kiekvienam dalyviui bus paskirta trumpa kasdienė laimės intervencija, kuri svyruos nuo greitų jogos pratimų iki laiko, skiriamo paskambinti šeimos nariui.
Britų Kolumbijos universiteto psichologė Elizabeth Dunn, dirbanti šiame tyrime, sako: „Siekiame, kad tai būtų didžiausias, išsamiausias ir kuo įvairesnis laimės eksperimentas, kuris kada nors buvo atliktas visame pasaulyje arba bent jau tam tikrose vietose. Kai išsiaiškinsime, kurios tai vietos ir kokiems žmonėms tai naudinga, tai bus didžiulis laimės mokslo žingsnis į priekį.
|
Per pastaruosius metus daugiau nei 1000 mokslininkų pateikė pasiūlymus, į ką reikėtų atsižvelgti atliekant tyrimą. Šios idėjos dabar buvo sukoncentruotos į 24 intervencijas, suskirstytas į septynias skirtingas kategorijas.
Kiekvienas dalyvis bus priskirtas arba kontrolinei grupei, kuri gyvens savo gyvenimą, arba grupei, kuri gaus vieną iš šių veiklų. Jos sukurtos taip, kad užtruktų ne daugiau kaip 25 minutes per dieną, nereikalauja specialios įrangos ir gali būti pilnai atliekamos namuose.
Procedūros apima kasdienius pratimus, pvz., jogą ar didelio intensyvumo intervalines treniruotes, taip pat socialinius pokyčius, tokius kaip skambinimas mylimam žmogui ar pokalbiai su DI pokalbių robotu.
„Visas intervencijas galima atlikti namuose, žmonėms nereikia, kad kas jas stebėtų ar padėtų. Tai buvo labai sąmoningas mūsų sprendimas“, – aiškino vadovaujantis tyrėjas dr. Barnabas Szaszi iš Budapešto Eötvös Loránd universiteto.
Įrašę kiekvieno dalyvio laimės įvertinimą, kurį jie patys praneš, kai darys šiuos pokyčius, mokslininkai tikisi išsiaiškinti, kas iš tikrųjų daro įtaką kieno nors laimei.
Įvairūs laimės tyrimai jau padeda mokslininkams suprasti jos paslaptis. Praėjusių metų pradžioje Barselonos ir Kanados mokslininkai apklausė 2 966 žmones iš čiabuvių ir vietos bendruomenių 19 vietovių visame pasaulyje. Jų rezultatai parodė, kad šių mažų vietinių bendruomenių žmonės pranešė apie stebėtinai aukštą laimės lygį, nepaisant to, kad gyvena santykiniame skurde.
Ekonomikos augimas ir didesnės namų ūkių pajamos istoriškai buvo vertinami kaip būdas pagerinti žmonių gerovę, o pasaulinės apklausos parodė, kad dideles pajamas gaunančių šalių žmonės yra linkę pranešti apie didesnį laimės lygį nei mažas pajamas gaunančių šalių gyventojai.
Tačiau šie duomenys gali paneigti prielaidą, kad bendrasis vidaus produktas (BVP), piniginis šalies metinės produkcijos vertės matas, yra patikimas laimės rodiklis.
Tyrėjai teigia, kad tokie veiksniai kaip ryšys su gamta ir stiprus socialinis tinklas gali būti daug vertingesni už materialinę gerovę.
Jei jų darbai bus sėkmingi, pasaulinis laimės tyrimas gali suteikti dar daugiau vertingos informacijos apie pigius ir patikimus būdus, kaip žymiai pagerinti žmonių gyvenimą.