Kokie pavojai tyko šunų, kurie „vejasi“ savo uodegas: įspėja – kartais tai blogas ženklas  ()

Paaiškėjo, kurie šunys „vejasi“ savo uodegas ir kokios yra kai kurios „nekenksmingos“ priežastys, dėl kurių šunys jas gaudo.



© Brixiv (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/a-border-collie-playing-fetch-6527910/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dažnai matome šunis, kurie be perstojo vejasi uodegas. Pasak „Live Science“, yra kelios galimos priežastys, paaiškinančios tokį elgesį.

Pavyzdžiui, šuniukai gali gaudyti uodegas tiesiog dėl žaidimo. Tokio amžiaus jie dar nesuvokia, kad uodega yra jų kūno dalis. Kita priežastis gali būti nuobodulys, ypač kai šunys ilgą laiką paliekami vieni. Tokiu atveju paprastas sprendimas – pasivaikščiojimo metu žaisti su juo. Dauguma šunų mieliau gaudytų kamuoliuką nei savo uodegą.

Šunys taip pat gali gaudyti uodegą norėdami atkreipti į save dėmesį. Jei šeimininkas tokį elgesį skatina juoku arba tokiomis frazėmis kaip „geras berniukas“ ar „gera mergaitė“, jis gali jį sustiprinti.

[Vokietija!] Tik 29,3€. Belaidis aukšto slėgio plovimo įrenginys - su 2 baterijomis. Paskutiniai vienetai
7905 5

Mažiausia kaina šiais metais!

Iš Vokietijos sandėlio

Ribotas kiekis

Išsamiau

Ekspertų teigimu, net barimas gali padėti sustiprinti šį elgesį. Todėl geriausia nekreipti dėmesio į uodegos gaudymą ir tiesiog skirti šuniui dėmesio.

Kai kurių veislių šunys, pavyzdžiui, bulterjerai ir vokiečių aviganiai, yra labiau linkę gaudyti uodegą dėl savo įkyraus elgesio. Tačiau šis įprotis gali sukelti įvairių fizinių problemų ir negalavimų.

Veterinarijos klinikos „Schertz Animal Hospital Veterinary Clinic“ teigimu, šuo gali pradėti laižytis, kandžiotis ar gaudyti uodegą dėl uodegos sužeidimo, niežėjimo dėl žarnyno parazitų ar blusų, užsikimšusių analinių liaukų arba alergijos maistui.

Jei šuo staiga pradeda taip elgtis, šeimininkams patariama kuo greičiau apsilankyti pas veterinarijos gydytoją.

 

Galiausiai uodegos gaudymas gali būti susijęs su neurologiniais sutrikimais.

2012 m. Helsinkio universiteto genetiko Hanneso Lohi atliktame tyrime buvo analizuojamas 368 keturių veislių šunų uodegos gaudymo elgesys.

Rezultatai parodė, kad vitaminų ir mineralų gavę šunys rečiau rodė susidomėjimą savo uodegomis nei tie, kurie papildų nevartojo.

Be to, kastruotos patelės rečiau gainiojo uodegas, o tai rodo kiaušidžių hormonų įtaką.

Jei šuo yra sveikas, ekspertai mano, kad uodegos gaudymą gali padėti sustabdyti dresūros užsiėmimai ir aktyvus dalyvavimas protiniuose ir emociniuose gyvenimo aspektuose.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Vakarų ekspresas
Vakarų ekspresas
(1)
(0)
(1)

Komentarai ()