Marso mėginių pargabenimui į Žemę kelią pastojo finansai. Kreipėsi į „SpaceX“ ir „Blue Origin“  ()

Marsaeigis „Perseverance“ nuo 2022 metų surinko jau keliolika Marso paviršiaus mėginių, kuriuos sudėjo į pailgus mėgintuvėlius, užantspaudavo ir padėjo pakeliui. Artimiausiais metais mėginių bus paimta dar – iš viso jų turėtų būti 30.



© NASA (Atvira licencija)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dar planuojant „Perseverance“ misiją buvo numatyta, kad bendra NASA ir Europos kosmoso agentūros misija turėtų juos pargabenti į Žemę ateinančio dešimtmečio viduryje. Deja, tolesnis pargabenimo misijos vystymas gerokai stringa. Dar 2023 metais darbai prie jos buvo sustabdyti – kai paaiškėjo, kad viršijamas numatytas biudžetas. Dabar paskelbta, kad numatytasis 6–7 milijardų dolerių biudžetas būtų išaugęs iki 11 milijardų. Palyginimui, visa „Perseverance“ misija kainuoja mažiau nei tris milijardus.

[EU+Kuponai] „Winter Sale 2025“! Kainos nutirpo 60 %. Energijos stotelės, dulkių siurbliai, vaizdo projektoriai ir kt. Ribotas kiekis (Video)
5998

„Winter Sale 2025“ išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2025-01-28

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „FOSSiBOT F1200“ - mobili energijos stotelė, 1200W, 1024Wh, LiFePO4, tarnaus 10+ metų

2) „JIGOO C500“ - rekordinės kainos 500W belaidis dulkių siurblys

3) „Wanbo T2 Ultra“ - 1080P, Android TV 11, Netflix ir kt. už fantastišką kainą

Išsamiau

Be to, misija galėtų įvykti ne anksčiau kaip 2040 metais.

Dabar NASA kreipėsi į privačias kompanijas – „SpaceX“ ir „Blue Origin“ – siekdama galimybių bendradarbiauti ir įvykdyti misiją pigiau ir greičiau, grįžtant prie pradinių planų. Kol kas nežinia, kokį partnerį pasirinks, ir ar išvis pasirinks, NASA, o sprendimas turėtų būti priimtas tik 2026-ųjų viduryje.

 

Situaciją gali pakeisti ir faktas, kad tuoj keisis pati NASA administracija – dabartinis vadovas baigs darbą po savaitės, o naująjį turės patvirtinti JAV Senatas. Išrinktasis prezidentas D. Trumpas ketina į šias pareigas siūlyti privataus kosmoso sektoriaus atstovą Jaredą Isaacmaną. Tai gali reikšti, jog ateinančius ketverius metus NASA skirs daugiau dėmesio bendradarbiavimui su privačiomis kompanijomis, tačiau garantijos neturime.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Konstanta.lt
Konstanta.lt
(3)
(0)
(3)

Komentarai ()