Niekada nemaišykite jų su kava. „Skrandžio dirginimas yra tik pradžia“ ()
Įvardijo produktus, su kuriais geriau kavos nederinti.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kaip ir dauguma maisto produktų ir gėrimų, kava gali būti labai žalinga, jei ją derinate su netinkamu maistu.
Ko nederinti su kava, kad išliktumėte sveiki?
Visų pirma, neturėtumėte vartoti kavos ir aspirino vienu metu. Kavos derinimas su aspirinu gali sukelti skrandžio dirginimą ir stiprų pilvo skausmą. Taip pat su kava negalima vartoti karščiavimą mažinančių ar skausmą malšinančių vaistų. Kavoje esantys riebalai gali pernelyg padidinti vaistų koncentraciją kraujyje. Tabletes geriausia nuryti užsigeriant gausiu kiekiu vandens, o norint pasimėgauti kavos skoniu, reikėtų šiek tiek palaukti.
Žmonės, kurie geria kavą norėdami greičiau išsiblaivyti, turėtų nustoti tai daryti, nes... tai neturi prasmės. Kava niekaip neveikia alkoholio metabolizmo. Kavoje esantis kofeinas yra stimuliatorius, galintis „paslėpti“ alkoholio poveikį organizmui. Dėl to apsvaigimo pasekmes pajuntame vėliau, išgeriame daugiau ir prisigeriame, o tai gali sukelti kepenų perkrovą, o ilgainiui ir jų sunaikinimą.
|
Kavoje esantys taninai teigiamai veikia organizmą, tačiau riboja cinko pasisavinimą. Dėl šios priežasties neturėtumėte derinti kavos su produktais, kuriuose yra cinko, pavyzdžiui: su raudona mėsa, pupelėmis, riešutais.
Prieš geriant kavą, jeigu valgote daug cinko turinčio maisto, geriau šiek tiek palaukti.
Vegetarai niekada neturėtų derinti kavos su pupelėmis ir riešutais.
Geležis skirstoma į heminę ir neheminę. Pirmoji yra lengvai virškinama ir gaunama iš gyvūninės kilmės produktų, kurie yra pagrindinis šio elemento šaltinis mėsėdžiams. Vegetarams šiuo atžvilgiu sunkiau, nes jiems sunkiau iš ankštinių augalų ir riešutų gauti neheminės geležies.
Kava gali trukdyti pasisavinti geležį, todėl ypač vegetarai, kuriems lęšiai, soja ar riešutai yra pagrindinis šio elemento šaltinis, jokiu būdu neturėtų gerti kavos. Kad nesusidurtumėte su geležies trūkumu organizme, o kartu ir mieguistumu, energijos stoka, gausiu plaukų slinkimu ar mažakraujyste, pavalgius reikėtų šiek tiek palaukti, tada kava netrikdys geležies pasisavinimo proceso.