Niekas negali kopti į šį kalną. „Slepia tamsią paslaptį“ (Foto, Video)  ()

Viena paslaptingiausių vietų pasaulyje neabejotinai yra Kailašo kalnas, esantis Tibeto plynaukštėje. Keturioms religijoms tai yra pasaulio centras ir dievų buveinė. Mistiški vartai į dangų ir nušvitimą, už kurių gyvena Buda ir indų dievas Šiva.


Kailašas
Kailašas
© Ondřej Žváček, CC BY-SA 3.0 | https://en.wikipedia.org/wiki/File:Kailash_north.JPG

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Daugelis Tibeto lankytojų net nenutuokia, kad ten yra nepaprastas kalnas, į kurį negalima užkopti, nes tai yra įžeidimas dievams. Tai šventa vieta keturioms religijoms: budizmui, induizmui, džainizmui ir bonui (Bonas – senoji Tibeto dvasinė tradicija, vyravusi Tibete prieš VII a. įsivyraujant budizmui).

Apie Kailašo kalną, esantį Kinijoje, Tibete, (6714 m virš jūros lygio) sklando daugybė mitų ir legendų. Manoma, kad tai yra pasaulio centras ir Budos bei indų dievo Šivos buveinė. Kai kurie netgi sako, kad po uolomis, sniegu ir ledu slepiasi piramidė, panaši į esančias Egipte. Manoma, kad Kailašas yra mitinio Meru kalno, kuris yra svarbiausia vieta visatoje, atvaizdas. Šią vietą gaubia paslaptis.

[EU+Kuponai] Hibridiniai inverteriai „2in1“. Aukščiausia klasė ir fantastiškos kainos. Paskutiniai vienetai
2572

Labai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Puikių galimybių rinkiniai

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Daugelį amžių Kailašo kalną supančiose šventyklose vienuoliai rūpinosi, kad niekas į jį nekoptų. Štai kodėl tiek mažai žinoma apie šią vietą. Sąmokslo teoretikai netgi mano, kad vienuoliai bet kokia kaina bando nuslėpti, jog ten egzistuoja miestas.

 

Teigiama, kad Kailašo kalnas yra požeminio Agartos miesto centras. Būtent iš ten per visą planetą driekiasi tuneliai, jungsiantys svarbiausias galios vietas Žemėje. Jie skirti tarnauti paslaptingai civilizacijai, kuri po žeme gyveno šioje vietovėje nuo amžių aušros ir tyrinėja Žemę būtent šiais takais.

Ši vieta yra budizmo, induizmo, džainizmo ir Bono pasekėjų piligrimystės vieta. Įdomu tai, kad piligrimai į kalną nekopia, o vaikšto aplink patį kalną. Tokia kelionė nėra pati lengviausia. Apeiti kalną gali prireikti daugiau nei savaitės – maršrutas siekia apie 56 kilometrus.

 

Vienuoliai tiki, kad į kalną galima įkopti per vieną dieną, tačiau atsižvelgiant į maršruto atstumą ir aukštį, paprastiems žmonėms tai neįmanoma. Tačiau Tibeto žmonės yra tikri „antžmogiai“, palyginti su dauguma pasaulio gyventojų. Per vieną dieną jie gali nueiti 50 kilometrų, ant nugaros nešdami per 70 kilogramų sveriančius krovinius.

 

 

Visame maršrute yra šventų vietų, kur galima melstis savo dievams. Ritualinė kelionė prasideda ir baigiasi Darchen miestelyje, kur beveik visus metus gatvėse galima išvysti šimtus piligrimų. Sunkiausias maršruto elementas – pakilimas į Drolmos perėją (5650 m virš jūros lygio). Tada tenka įveikti apie 1000 metrų aukštį. Tai gali atrodyti kaip košmaras, bet tikintiesiems tai yra džiaugsminga akimirka.

Aplink Kailašo kalną verta pasivaikščioti net ir nesidomint religiniais reikalais. Ši Tibeto dalis yra nepaprastai graži. Čia netrūksta vaizdų į aukščiausius mūsų planetos kalnus ir ledynus. Kailašo kalnagūbrio papėdėje išteka Indas ir Brahmaputra.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(1)
(5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()