„Ieškojo tūkstantmečius.“ Tai gali tapti vienu svarbiausių atradimų per visą krikščionybės istoriją ()
Jei kas nors iš tikrųjų pastatė Nojaus laivą – jo pėdsakai liko būtent čia.

© Edward Hicks (Public Domain) | https://en.wikipedia.org/wiki/Noah%27s_Ark#/media/File:Edward_Hicks,_American_-_Noah's_Ark_-_Google_Art_Project.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tai gali tapti vienu svarbiausių atradimų per visą krikščionybės istoriją. Mokslininkai teigia galbūt aptikę tai, ko žmonės ieškojo tūkstantmečius – Nojaus laivo pėdsakus. Ir tai ne spėlionės – jau dabar analizuojami dirvožemio mėginiai, kurie rodo, kad ši vieta galėjo būti apsemta tvanui būdingu laikotarpiu.
Nojaus laivas – viena žinomiausių Biblijos istorijų. Ji pasakoja apie žmogų, kuriam pavyko išgelbėti gyvybę žemėje didžiojo tvano metu, pastatant milžinišką laivą.
Per amžius tikintieji ir tyrinėtojai stengėsi surasti įrodymų, kad šis laivas iš tiesų egzistavo. Dabar atsirado reali galimybė, kad tai jau beveik pavyko.
|
Mokslininkų komanda iš Kalifornijos organizacijos „Noah’s Ark Scans“ planuoja detaliai ištirti keistą laivo formos kalvą rytinėje Turkijos dalyje. Tai – Diu̇rupinaro formacija, apie 164 metrų ilgio darinys, esantis vos 30 kilometrų į pietus nuo Ararato kalno – aukščiausios Turkijos viršūnės, kuri jau šimtmečius siejama su Nojaus istorija.
Formacija, kuri primena milžiniškos valties kontūrus, atsirado 1948 metais po stiprių liūčių ir žemės drebėjimų. Nuo to laiko ji traukia ne tik tyrinėtojus, bet ir tikinčiuosius. Tačiau tik dabar mokslininkai pirmą kartą naudoja modernią geologinę analizę ir radarinius metodus, kad sužinotų, kas slypi po žeme.
Pirmieji rezultatai – intriguojantys. Iš 22 skirtingų dirvožemio mėginių paaiškėjo, kad laivo formos vietoje:
- dirva turi daugiau organinių medžiagų,
- yra žemesnio pH,
- gausu kalio – tai rodo, kad po žeme galėjo būti mediena, kuri ilgainiui supuvo.
Dar įdomiau – vidinė laivo formos vieta rudenį šviesėja ir geltonuoja.
Naudojant radarus, mokslininkai fiksavo stačiakampes formas maždaug 6,7 metro gylyje. Tai gali reikšti, kad po žeme slypi objektas su vidinėmis sekcijomis – galbūt laivas su pertvaromis.
Per 2023 m. vykusį Tarptautinį Ararato kalno ir Nojaus laivo simpoziumą, tyrėjai pristatė naujus duomenis: 30 mėginių iš Diu̇rupinaro vietovės buvo nusiųsti analizei į Stambulo technikos universitetą.
Rezultatai atskleidė:
- gamtinės molio struktūros,
- jūrinės kilmės nuosėdos,
- net moliuskų likučius.
O dar įspūdingiau – mėginių amžius siekia nuo 3500 iki 5000 metų. Tai atitinka laikotarpį, kada, pasak Biblijos, galėjo vykti didysis tvanas.
Tyrimo autorius Andrew Jones teigia, kad vietovė yra itin nepalanki – ją veikia žemės slinktys, stiprios žiemos, todėl skubiai ieškoma būdų, kaip apsaugoti vietą nuo sunykimo.
Jis įsitikinęs: jei kas nors iš tikrųjų pastatė Nojaus laivą – jo pėdsakai liko būtent čia.