„Jau pirmaisiais bandymais parodė netikėtai aukštą efektyvumą.“ Gali pakeisti kaukes ir vakcinas ()
Po 15 minučių virusų kiekis burnos ertmėje sumažėja iki 95 %.

© Lusheeta (CC BY-SA 3.0) | https://en.wikipedia.org/wiki/Chewing_gum#/media/File:Chewing_gum_stick.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tradicinės kovos su virusais priemonės dažnai būna neveiksmingos – žmonės vengia skiepų, nedėvi kaukių, o kai kurios apsaugos priemonės yra brangios ar nepraktiškos. Štai kodėl Pensilvanijos universiteto mokslininkai pasuko netikėtu keliu – sukūrė antivirusinę kramtomąją gumą, kuri jau pirmaisiais bandymais parodė netikėtai aukštą efektyvumą.
Šios naujovės pagrindas – augalinis baltymas FRIL, išskiriamas iš lobia pupelių. Jis pasižymi unikalia savybe prisijungti prie virusinių dalelių ir neleisti joms daugintis.
|
Skirtingai nei dauguma jautrių baltymų, FRIL išlieka aktyvus net po apdorojimo, todėl idealiai tinka naudoti paprastoje kramtomojoje formoje.
Vos viena porcija – 2 g svorio – turi tik 40 mg šio baltymo, bet jau po 15 minučių virusų kiekis burnos ertmėje sumažėja iki 95 %.
Tai ne tik saugu, bet ir labai paprasta naudoti, todėl šis sprendimas laikomas vienu iš realistiškiausių alternatyvų klasikinei profilaktikai.
Kol kas eksperimentai buvo nukreipti į herpes virusus (HSV-1, HSV-2) bei gripo virusų A padermes (H1N1, H3N2).
Tačiau komanda įsitikinusi, kad baltymas veiks ir prieš kitus virusus, o technologija gali būti greitai adaptuojama pandemijų atveju.
COVID-19 pamokos aiškios – žmonės linkę ignoruoti priemones, kurios jiems nepatogios ar nemalonios.
Kramtomoji guma šiuo atveju sulaužo barjerą tarp profilaktikos ir įpročio – tai, kas anksčiau atrodė kaip mokslinė fantastika, šiandien tampa realia alternatyva.