Ne Tokijas. Didžiausias miestas pasaulyje. „Tikriausiai niekada apie jį negirdėjote“  ()

Nepaisant to, kad miestas užima plotą, panašų į Airijos ar Austrijos plotą, o didmiesčio gyventojų skaičius yra neįtikėtini 32 milijonai žmonių, apie šį miestą tikriausiai niekada anksčiau negirdėjote.


Čongčingas
Čongčingas
© Jay Huang, CC BY 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Chongqing_Nightscape.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Apie tai rašo „IFLScience“.

Kai pagalvojate apie didžiausią miestą Žemėje, tikriausiai į galvą ateina Tokijas. Tai tiesa. Bet nėra tikslaus apibrėžimo, kas yra miestas – ar tik jo administracinės ribos ar ir visa teritorija su priemiesčiais. Todėl skirtingi šaltiniai nurodo skirtingą didžiausią pasaulio miestą. Nors vyrauja Tokijas (37 mln. gyventojų).

O pagal miesto administracines ribas (city proper) ir gyventojus didžiausias pasaulio miestas yra Čongčingas.

Čongčingas yra Kinijos miestas, įsikūręs Dzialingo ir galingos Jangdzės upių santakoje. Pasak architektūros ir dizaino kritiko Oliverio Wainwrighto, Čongčingas yra metropolis, kuriame rajonai įsispraudę į uolas, sujungti 20 aukštų aukštyje esančiais keliais. Metro linijos čia išnyra iš tunelių kalnuose ir neria į gyvenamųjų dangoraižių, kylančių iš stačių šlaitų, vidurį.

[Vokietija] Puikus būdas sumažinti šildymo sąskaitas net iki 30 %! Išmanieji radiatorių termostatai už tokias kainas, kokių Lietuvoje nebūna (Video)
2077

Nuostabiai geros kainos!

Gausus komplektas

Iš Vokietijos, retas atvejis

Greitas ir saugus pristatymas

Tuya; Zigbee; APP; Alexa; Google Home ir t. t.

Išsamiau

Pasak keliautojo, norint patekti į vos už kelių kvartalų nuo taško esančią vietą, jam teko lipti stačiais laiptais, vedančiais į požeminius eskalatorius, o tada naudotis liftais, kylančiais į uolos šlaitą.

Kinijos metropolio plotas viršija 82 400 km2, o tai maždaug prilygsta Austrijos plotui. Jis taip pat didesnis už Aukštutinį ežerą Šiaurės Amerikoje. Be to, keliautojai pastebi, kad Čongčinge bet koks žemėlapis „beveik nenaudingas“, nes miestas pastatytas ant neįtikėtinai stačių kalnų šlaitų ir slėnių serijos.

 

Čongčingo teritorija didelė, bet iš tikrųjų ji nėra tokia didelė, kaip teigiama: didžiulė teritorija apima dideles kaimo vietoves, kurių bendras dydis yra maždaug 14 kartų didesnis už pagrindinės miesto teritorijos dydį.

Čongčingo miesto teritorija yra daug mažesnė už patį miestą administracinėse ribose – kaimiškose vietovėse gyvena daugiau nei 70 % gyventojų.

Čongčingas yra administracinis provincijos lygio Kinijos vienetas, tiesiogiai pavaldus vyriausybei. Laikomas vienu iš keturių išskirtųjų miestų kartu su Pekinu, Šanchajumi ir Tiandzinu.

Tačiau Kinijos metropolis ne visada buvo toks didelis. Pasak tyrėjų, Čongčingas turi daugiau nei 3000 metų istoriją, tačiau tik neseniai jis įgijo reputaciją kaip miestas, peržengiantis ribas.

 

Spartus metropolio augimas nebuvo atsitiktinis: 1968 m. Kinija pradėjo reformų kelią, o ši transformacija buvo skirta paversti šalį supervalstybe. Tuo metu Čongčingo gyventojų skaičius jau buvo apie 2,3 milijono, o tada prasidėjo spartus augimas:

  • iki 1979 m. jis išaugo iki maždaug 6,3 milijono žmonių;
  • iki 1983 m. – 13,9 mln. žmonių;
  • iki 1997 m. beveik 28,8 mln. žmonių.

Gyventojų skaičiaus augimo tempas šiek tiek sulėtėjo, bet vis tiek visiškai nesustojo – šiandien mieste gyvena daugiau nei 32 milijonai žmonių.

Įdomu tai, kad šiandien visi 6 didžiausi pasaulio miestai yra Kinijoje, ir nėra jokių lėtėjimo požymių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(2)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()