Galutinė gyvybės Žemėje pabaiga. NASA paskelbė tikslią datą  ()

NASA atliko skaičiavimus.



© Needpix (atvira licencija) | https://www.needpix.com/photo/download/774026/earth-globe-explosion-collapse-setting-world-free-pictures-free-photos-free-images

Visi šio ciklo įrašai

  • 2025-05-15 Galutinė gyvybės Žemėje pabaiga. NASA paskelbė tikslią datą  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

NASA mokslininkai, dirbantys su Toho universitetu Tokijuje, remdamiesi tyrimais, skelbia, kad Žemė po milijardo metų taps netinkama gyventi. Skaičiavimas atliktais naudojant superkompiuterius. Stebina ne tik mokslininkų nurodyta konkreti data, bet ir priežastis, kodėl gyvybė mūsų planetoje nustos egzistuoti.

Po kelių milijardų metų Saulė taps raudonąja milžine, prarysiančia Merkurijų ir Venerą. Mokslininkai Žemei nubrėžia du scenarijus: arba jos lauks toks pats likimas, arba bus nustumta į tolimesnę orbitą

Gyvybė Žemėje, tokią, kokią mes ją žinome, baigsis daug anksčiau – po 1 000 002 021 meų. Tuomet net ir labiausiai atsparūs organizmai negalės gyventi planetos paviršiuje. Tada Saulė taip įkaitins mūsų planetą, kad atmosfera nustos egzistuoti ir visas vanduo išgaruos

[EU+Kuponai] Mega rinkinukas! Bent 100€ pigiau nei Lietuvoje 1000W el. paspirtukas ir juokingų kainų LED vaizdo projektoriai, turbo pūtikliai-siurbliai (Video)

Specialus rinkinukas

Kuponai

Labai ribotas kiekis

Iš Europos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „KuKirin G2 MAX“ - 1000W, 48V 20Ah el. paspirtukas su sėdyne

2) „BlitzWolf BW-V5“ - 1080P vaizdo projektorius

3) „Fiizreal X50“ - labai mobilūs, rankiniai pūtikliai-siurbliai

Išsamiau

Tačiau prieš tai Žemės atmosferos cheminė sudėtis gerokai pasikeis, daugiausia dėl kylančios temperatūros ir elektromagnetinės spinduliuotės. Mokslininkai pabrėžia, kad deguonies kiekis sumažės, o metano įsotinimas padidės.

Atmosfera grįš į savo prieš tai vadinamąją deguonies katastrofos būseną (dideli Žemės aplinkos pokyčiai paleoproterozojaus laikotarpiu prieš 2,4–2,0 milijardus metų)“, – teigė vienas iš tyrimo autorių Christopheris Reinhardas. 

 

Vis labiau kaistanti Saulė neigiamai paveiks augmeniją, kuri fotosintezės būdu naudoja anglies dioksidą deguoniui gaminti. Dėl to smarkiai sumažės gyvybei reikalingas deguonies kiekis. Mokslininkai perspėja, kad gali būti, jog šis procesas įvyks daug greičiau – per ateinančius kelis tūkstančius metų. 

Dėl šios priežasties žmonijai nepaprastai svarbu pasiruošti artėjantiems pokyčiams ir sukurti uždaras sistemas , kuriose būtų įmanoma gyvybė.

Yra dar vienas būdas išgelbėti žmonių rūšį – ieškoti tinkamų gyventi planetų už Žemės ribų,  siūlo mokslininkai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(0)
(1)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()