Lietuviai jį geria kibirais. Triuškinantis tyrimas. Šis gėrimas skatina vėžį? ()
Nauji tyrimai atskleidė netikėtą taurino, žmogaus organizmo gaminamos maistinės medžiagos, vaidmenį. Jo taip pat yra mėsoje, žuvyje ir energetiniuose gėrimuose.

© Picryl (atvira licencija) | https://picryl.com/media/tin-energy-drink-drink-food-drink-d88429
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Apie tai praneša „SciTechDaily“.
Mokslininkai nustatė, kad taurinas* atlieka pagrindinį vaidmenį lemiant tam tikras vėžio rūšis, tokias kaip agresyvios leukemijos formos.
|
Taurinas dažniausiai randamas energetiniuose gėrimuose, sporto maisto papilduose ir kai kuriuose baltymų milteliuose. Taurino taip pat yra mėsoje, žuvyje ir kiaušiniuose.
Eksperimento metu Ročesterio universiteto Wilmot vėžio instituto (JAV) mokslininkai sustabdė leukemijos augimą vėžio ląstelėse pelėms, taip pat ir žmonėms. Tai buvo pasiekta naudojant pažangius genetinius įrankius, kurie blokavo taurino patekimą į leukemijos ląsteles. Taigi, buvo nutrauktas pagrindinis resursas, kurio vėžiui reikėjo išgyventi.
Atliktas tyrimas parodė, kad organizme tauriną tiekia ne pačios vėžio ląstelės, o netoliese esančios sveikos kaulų čiulpų ląstelės. Būtent ten atsiranda ir vystosi mieloidinės vėžio ląstelės, tokios kaip leukemija.
Leukemijos ląstelės pačios negali gaminti taurino, bet gali jį surinkti iš aplinkos.
Svarbus atradimas buvo padarytas, kai mokslininkai sudarė sudėtingos kaulų čiulpų ekosistemos žemėlapį. Ekspertai norėjo suprasti, kaip vėžio ląsteles supanti aplinka palaiko ligą ir kaip ją sutrikdyti, kad būtų galima sukurti veiksmingesnius gydymo būdus.
Tyrimo autoriai teigia, kad kai leukemijos ląstelės vartoja tauriną, šis procesas stimuliuoja gliukozės skaidymą energijai, kuri skatina vėžį. Pasak autorių, anksčiau nebuvo žinoma, kad taurinas gali atlikti tam tikrą vaidmenį skatinant vėžio vystymąsi.
Tyrėjai pripažįsta, kad tai gana nauja, bet karšta tyrimų sritis. Pavyzdžiui, praėjusių metų tyrimas parodė, kad taurino papildai skrandžio vėžiui gydyti gali būti naudingi stiprinant pacientų imunitetą.
Mokslininkai dar turi daug ką sužinoti apie tai, kaip veikia leukemijos ląstelės.
„Kadangi taurinas yra dažnas energinių gėrimų ingredientas ir dažnai pateikiamas kaip papildas, siekiant sušvelninti chemoterapijos šalutinį poveikį, mūsų darbas rodo, kad reikėtų atidžiai apsvarstyti papildomo taurino naudą pacientams, sergantiems leukemija“, – padarė išvadą autoriai.