„Trileris prasideda. Mokslininkai skelbia sensaciją“ ()
Grąžino išsamiai analizei.

© PublicDomainPictures (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/photos/people-scientist-microscope-white-219985/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Panašu į trilerio pradžią – Kinijos mokslininkai paskelbė apie sensacingą atradimą Tiangongo orbitinėje stotyje. Vykdydami mikrobiologijos programą, tyrėjai pirmą kartą atrado naują mikrobų štamą, pavadintą Niallia tiangongensis.
Šis organizmas yra pirmasis, užfiksuotas Kinijos kosminėje stotyje, ir yra žinomos Žemės bakterijos variantas, prisitaikęs prie atšiaurių kosmoso sąlygų, praneša SCMP.
|
Mėginius 2023 m. gegužę surinko „Shenzhou-15“ misijos įgula ir po šešių mėnesių mikrogravitacijos grąžino į Žemę išsamiai analizei.
Šiuolaikiniai genomo sekoskaitos ir metabolinės analizės metodai leido išskirti naują štamą, kuris parodė išskirtinį atsparumą spinduliuotei ir gebėjimą susidoroti su oksidaciniu stresu – rimta biologine rizika kosmoso aplinkoje.
Šis atradimas pabrėžia mikrobų tyrimo svarbą ilgalaikių kosminių misijų metu, nes jų elgesys yra tiesiogiai susijęs su įgulos saugumu ir valdymo sistemų būkle.
Be to, tokie tyrimai atveria naujų technologijų kūrimo perspektyvas medicinos, žemės ūkio ir biotechnologijų srityse. Niallia tiangongensis gali būti svarbi grandis siekiant suprasti, kaip gyvi organizmai prisitaiko prie gyvenimo už Žemės ribų, o jos savybės gali būti naudingos kuriant uždaras ekosistemas būsimoms tarpplanetinėms misijoms.