„5 maisto produktai, kurie gali sukelti nuovargį ir stresą. Juos valgote kiekvieną dieną“  ()

Visai dienai netenkama energijos.


Asociatyvus pav.
Asociatyvus pav.
© RyanMcGuire (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/photos/hunger-hungry-eating-cookie-413685/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Penki beveik kasdien vartojami produktai, kurie atrodo nekenksmingi ar net žada greitą nuotaikos pakilimą, iš tikrųjų gali būti slapti jūsų lėtinio nuovargio ir padidėjusio dirglumo kaltininkai, rašo Rbc.ua.

Saldūs gėrimai ir produktai su pridėtiniu cukrumi

Gazuoti gėrimai, vaisių sultys su pridėtiniu cukrumi, konditerijos gaminiai, saldūs kepiniai – šie produktai yra vadinamųjų „tuščių kalorijų“ ir didelio kiekio greitųjų angliavandenių šaltinis. Vartojant daug cukraus, gliukozės kiekis kraujyje staigiai pakyla, todėl greitai išsiskiria insulinas. Šį šuolį neišvengiamai seka staigus cukraus sumažėjimas, todėl jaučiatės išsekę, vangūs ir irzlūs.

Šie „cukraus kalneliai“ išsekina antinksčius, kurie gamina streso hormonus, todėl esate labiau pažeidžiami stresinių situacijų. Be to, per didelis cukraus vartojimas skatina organizmo uždegimą ir oksidacinį stresą, o tai neigiamai veikia smegenų ląsteles ir bendrą medžiagų apykaitą, didindamas nuovargio jausmą.

[EU+Kuponai] Tik nuo 97€! Vėjo jėgainių rinkiniai. Turėkite energetinę nepriklausomybę visur, kur tik jums reikia
4462 7

Fantastiškai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Perdirbti angliavandeniai

Balta duona, balti ryžiai, balti makaronai, saldūs pyragaičiai – tai intensyviai perdirbti maisto produktai, dėl kurių iš jų pašalinama dauguma skaidulų, vitaminų ir mineralų. Kaip ir grynas cukrus, rafinuoti angliavandeniai greitai suskaidomi į gliukozę, todėl cukraus kiekis kraujyje staigiai pakyla ir nukrenta, ir taip visai dienai netenkama energijos.

Juose trūksta skaidulų, kurios sulėtintų įsisavinimą, taip pat svarbių maistinių medžiagų, reikalingų stabiliai energijos gamybai ir nervų sistemos palaikymui. Reguliarus jų vartojimas gali sukelti B grupės vitaminų, kurie yra labai svarbūs kovojant su stresu, trūkumą.

Per daug kofeino

Puodelis kavos ryte gali būti naudingas, tačiau per didelis kofeino vartojimas per dieną gali turėti priešingą poveikį, ypač žmonėms, linkusiems į nerimą ar miego sutrikimus. Kofeinas stimuliuoja centrinę nervų sistemą, sukurdamas budrumo iliuziją.

Tačiau jei organizmas yra nuolat stimuliuojamas, kofeino poveikiui pasibaigus, tai gali sukelti antinksčių išsekimą ir padidėjusį nuovargio jausmą. Per didelis kofeino kiekis, ypač po pietų, gali smarkiai pabloginti miego kokybę, padaryti jį paviršutinišką ir nepakankamą, o tai tiesiogiai veikia energijos lygį ir gebėjimą susidoroti su stresu kitą dieną. Kai kuriems žmonėms kofeinas taip pat gali sustiprinti nerimo, nervingumo ir širdies permušimų jausmus, kurie yra tiesioginė padidėjusio streso reakcijos išraiška.

 

Perdirbtas ir greitas maistas

Greitas maistas, pusgaminiai, traškučiai, krekeriai, paruošti padažai ir užkandžiai paprastai yra rafinuotų angliavandenių, nesveikų riebalų, per didelio druskos kiekio ir dirbtinių priedų mišinys.

Šiuose maisto produktuose beveik visiškai nėra vitaminų, mineralų ir skaidulų, kurių jūsų organizmui reikia tinkamam funkcionavimui ir stabilios energijos gamybai. Didelis transriebalų ir nesveikų priedų kiekis gali sukelti žarnyno uždegimą, sutrikdyti maistinių medžiagų įsisavinimą ir paveikti serotonino, kurio didelė dalis sintezuojama žarnyne, gamybą.

 

Sutrikusi žarnyno veikla gali tiesiogiai paveikti jūsų nuotaiką ir streso lygį. Didelis paslėpto cukraus ir druskos kiekis šiuose maisto produktuose taip pat prisideda prie energijos svyravimų, dehidratacijos ir perkrovos.

Alkoholis

Daugelis žmonių geria alkoholį, kad „atsipalaiduotų“ po įtemptos dienos. Tačiau, nepaisant pradinio atsipalaidavimo jausmo, alkoholis yra stiprus centrinės nervų sistemos slopintojas, todėl reguliarus jo vartojimas, ypač prieš miegą, gali turėti neigiamų pasekmių.

Nors alkoholis gali padėti greičiau užmigti, jis labai pablogina miego kokybę, sutrikdydamas greito akių judėjimo (REM) miego fazes, kurios yra labai svarbios protiniam atsistatymui. Dėl to atsibundate pavargę ir apsnūdę.

Alkoholis taip pat yra diuretikas, sukeliantis dehidrataciją, kuri savaime gali sukelti nuovargį, galvos skausmą ir pablogėjusią nuotaiką. Per didelis alkoholio vartojimas gali sutrikdyti svarbių B grupės vitaminų ir magnio, kurie yra būtini nervų sistemos veikimui ir kovai su stresu, įsisavinimą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(0)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: