„Pragariška“ liepa. Ekspertas neturi gerų naujienų. „Mes nesame pasiruošę“  ()

Šių metų liepa žada būti viena iš karščiausių per pastaruosius metus, o žinios iš ekspertų – visai nepaguodžiančios.



© pxhere (CC0 Public Domain) | https://pxhere.com/en/photo/1102106

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pasak profesoriaus Bogdano Chojnickio iš Poznanės Gamtos mokslų universiteto, mes nei infrastruktūriškai, nei kultūriškai nesame pasiruošę tokiai kaitrai.

„Tokiuose karščiuose turėtume tiesiog sustoti ir ilsėtis. Bet mes to nedarome“, – kalbėjo jis Lenkijos radijo stotyje TOK FM.

Neregėta kaitra visoje Europoje

Ispanijos tarnybos pranešė, kad šių metų birželis buvo karščiausias nuo tada, kai pradėti fiksuoti temperatūros duomenys. Kai kuriose Europos šalyse – Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Nyderlanduose ir Liuksemburge – temperatūra net 16 laipsnių viršijo sezono vidurkį.

[EU+Kuponai] Prasidėjo! „June Mega Sale“ išpardavimas. Iki 70 % nuolaidos, geriausi daiktai ir 100 € prizai. Paskubėkite, pasiūla ribota!
5075

„June Mega Sale“!

Galioja iki 2025-06-30

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

Prizai iki 100€

Išsamiau

Nors Lenkijoje gegužė buvo neįprastai šalta, birželis – vidutinis, pasak Chojnickio, esame pripratusi prie „pragariškai karštų birželių“, todėl dabar normalus oras jau atrodo vėsus.

Lietaus ir karščio ekstremalumai

Ekspertas prognozuoja, kad artimiausiomis dienomis į Lenkiją ir aplinkines šalis atslinks Vakarų Europos karštis, bet nuo ketvirtadienio jį pradės stumti šiaurinis šaltas oras – laukiamos stiprios audros ir galimi potvyniai. Tai tampa vis dažnesniu reiškiniu dėl klimato kaitos.

Kultūra neprisitaikiusi, infrastruktūra – taip pat

 

Lenkijos meteorologai paskelbė I ir II laipsnio įspėjimus dėl pavojingos kaitros. Pasak Chojnickio, kai kurie žmonės jau įsirenginėja vėsinimo sistemas namuose, bet bendru mastu infrastruktūra nėra pasirengusi.

„Net keletas dienų karščio gali įtikinti, kad Viduržemio jūros šalių tradicija ilsėtis per dienos kaitrą (isp. siesta) yra labai prasminga“, – teigė profesorius.

Jis taip pat pabrėžė, kad klimato kaita reiškia ne vien amžiną kaitrą, bet ir dažnesnes ekstremalias oro sąlygas: dažnesnius karščius ir vis retesnius vėsesnius laikotarpius. O kai orai šiek tiek atvėsta – žmonėms jau atrodo, kad tai beveik žiema.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
Autoriai: Edvardas Rimšelis
(6)
(5)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()