„Saulė staiga užtemo.“ Pirmosios nuotraukos. Kas nutiko? (Foto, Video)  ()

Europos kosmoso agentūra (ESA) paskelbė pirmuosius visiško dirbtinio saulės užtemimo vaizdus.


Dirbtinis saulės užtemimas
Dirbtinis saulės užtemimas
© Ekrano kopija | https://x.com/esa/status/1934619474927268157/photo/1

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Saulės užtemimai paprastai įvyksta, kai Mėnulis užstoja Saulę – šie įvykiai įvyksta vidutiniškai kartą per 16 mėnesių. Tačiau dabar mokslininkai turi galimybę šiuos užtemimus matyti kiekvieną dieną. „Proba-3“ misijos stebėjimai padės geriau suprasti Saulės fiziką, taip pat daugelį su mūsų žvaigžde susijusių reiškinių, kai kurie iš jų tiesiogiai veikia mūsų planetą, rašo „Space“.

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
4558 8

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

„Proba-3“ misija, kuriai ESA skyrė 200 mln. eurų, susideda iš dviejų erdvėlaivių, vadinamų „Eclipser“ ir „Coronograph“. Abu jie yra nutolę 150 metrų vienas nuo kito, bet veikia kaip vienas vienetas. Abu prietaisai sukasi aplink Žemę labai pailgoje orbitoje, todėl artimiausiame planetai taške jie yra už 600 km, o tolimiausiame – už 60 000 km. Tai leidžia „Proba-3“ stebėti Saulę, ypač mūsų žvaigždės vainiką.

Iš esmės vienas erdvėlaivis veikia kaip Mėnulis, užtemdantis Saulę priešais kitą, kuris nukreipia teleskopą į mūsų žvaigždę, kad nufotografuotų sunkiai aptinkamą vainiką. Tai viršutinė Saulės atmosferos dalis, kurią iš Žemės galima matyti tik kelias minutes per visišką Saulės užtemimą. Dabar, dėka „Proba-3“ misijos, mokslininkai gali stebėti Saulės vainiką kiekvieną dieną, nes erdvėlaivis dvejus metus kas 20 valandų fotografuos Saulę.

 

 

ESA mokslininkai paskelbė pirmąsias „Proba-3“ misijos padarytas dirbtinio saulės užtemimo nuotraukas. Tiesą sakant, misija dar nepradėjo savo mokslinių stebėjimų, tačiau vaizdai buvo gauti atliekant pagrindinį visų „Proba-3“ prietaisų veikimo patikrinimą.

 

Saulės vainikas yra didelė paslaptis. Saulės paviršiaus, arba fotosferos, temperatūra yra 5500 laipsnių Celsijaus, bet vainiko temperatūra viršija 1 000 000 laipsnių Celsijaus. Mokslininkai nori suprasti, kodėl vainikas, esantis toliau nuo Saulės šilumos šaltinio – branduolio, yra toks karštas. Tai svarbu, nes vainike susidaro saulės vėjas, kuris lemia kosminius orus, kurie taip pat veikia mūsų planetą.

Vainiko stebėjimai yra labai svarbūs norint suprasti ne tik saulės vėją, bet ir vainikinės masės išmetimus, kurie gali sutrikdyti energetikos ir ryšių sistemas Žemėje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(5)
(0)
(5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()