Visata pradės trauktis. Kas mūsų laukia?  ()

Naujas tyrimas, regis, atsakė į ilgai mokslininkus kamavusį klausimą. Astronominiai duomenys tiksliai atskleidė, kokia bus Visatos pabaiga ir kada ji įvyks.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© PickPic (atvira licencija) | https://www.pickpik.com/galaxy-space-universe-astronautics-space-travel-all-33547

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kornelio universiteto (JAV), Šanchajaus Dziaotongo universiteto (Kinija) ir kitų institucijų fizikų atlikto tyrimo metu sukurtas modelis, kuris numatė, kad mūsų Visatos pabaiga bus „Didysis traškėjimas“ (Big Crunch), kuris įvyks maždaug po 33,3 milijardo metų. Šiuo metu Visatai yra 13,8 milijardo metų, taigi jai liko dar 20 milijardų metų.

Šio darbo rezultatai paneigia ilgai gyvavusią teoriją, kad Visata plėsis amžinai. Manoma, kad po 7 milijardų metų, kai Visata pasieks maksimalų plėtimąsi, ji pradės trauktis ir kolapsuoti į vieną tašką.

[EU+Kuponai] Tik nuo 97€! Vėjo jėgainių rinkiniai. Turėkite energetinę nepriklausomybę visur, kur tik jums reikia
6066 7

Fantastiškai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Šios mįslės raktas slypi tamsiojoje energijoje, kuri sudaro apie 70 % Visatos ir skatina jos plėtimąsi. Anksčiau mokslininkai manė, kad tamsioji energija yra kosmologinė konstanta, o tai reiškia, kad ji nuolat palaiko slėgį, kuris be galo plečia erdvę.

Tačiau naujausi stebėjimai parodė, kad tamsioji energija yra dinamiška. Tyrimas remiasi ultralengva dalele, vadinama aksionu, ir neigiama kosmologine konstanta.

Mokslininkai siūlo įsivaizduoti didelę guminę juostą. Iš pradžių Visata plėtėsi, tarsi tempiama guminė juosta. Tačiau galiausiai elastingumo jėga tampa stipresnė už plėtimąsi, priversdama viską vėl susitraukti.

 

Naujoji teorija teigia, kad mūsų Visata vis dar plečiasi, bet lėtėjančiu tempu. Tyrimo autoriai mano, kad Visata pasieks maksimalų dydį po 7 milijardų metų, ir tada prasidės „Didysis traškėjimas“. Galiausiai nugalės gravitacinės jėgos ir neigiama kosmologinė konstanta.

Mokslininkai pripažįsta, kad jų prognozėse vis dar yra daug spragų. Tačiau šį tyrimą išties įdomų daro tai, kad jis netrukus gali būti išbandytas. Keletas svarbių astronominių projektų, kurie bus pradėti ateinančiais metais, leis atlikti daug tikslesnius tamsiosios energijos elgesio matavimus, potencialiai kartą ir visiems laikams patvirtindami, patikslindami arba visiškai atmesdami šį scenarijų.

 

Net jei tai būtų patvirtinta, 20 milijardų metų atgalinis skaičiavimas vargu ar reikštų neatidėliotiną krizę. Kad būtų aiškiau, sudėtinga gyvybė Žemėje egzistuoja tik apie 600 milijonų metų. 20 milijardų metų yra toks ilgas laiko tarpas, kad Saulė mirs, o mūsų galaktika susidurs su Andromeda gerokai anksčiau, nei prasidės bet koks kosminis kolapsas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(8)
(2)
(6)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()