Nustebsite. Murkia ne tik katės. Kas dar skleidžia tokius garsus? (Video)  ()

Murkimas yra žemas garsas, kurį skleidžia katės, lydimas vibracijos tam tikrose jų kūno dalyse. Katės paprastai murkia, kai jaučiasi laimingos ir patogiai. Tačiau yra ir kitų gyvūnų, kurie taip pat murkia arba skleidžia panašius garsus.


Geneta
Geneta
© Frédéric SALEIN, CC BY-SA 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:A_female_common_genet_in_the_dining_room,_Satao_Camp.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žmonės myli kates dėl daugelio jų savybių, o murkimas yra viena iš jų. Kačių šeimininkai visada gali pasakyti, kada jų augintinis laimingas, iš švelnaus, patenkinto murkimo garso. Kokie kiti gyvūnai gali murkti?

Gyvūnai, kurie murkia

Katės murkia, kai yra laimingos, bet jos taip pat gali murkti, kai patiria stresą ar skausmą. Katės pradeda murkti netrukus po gimimo.

Mokslininkai vis dar iki galo nesupranta, kaip katės murkia, tačiau svarbi murkimo ypatybė yra gerklų, gerklėje esančios struktūros, vadinamos balso stygomis, vibracija. Skirtingai nuo daugumos kitų gyvūnų vokalizacijos, kuri vyksta tik iškvepiant, murkimas vyksta nuolat, kai katė įkvepia ir iškvepia orą.

Naminės katės nėra vienintelės katės, kurios gali murkti. Gepardai, pumos ir lūšys taip pat gali tai daryti.

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
5030 8

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

Kai kurie mokslininkai mano, kad užuot skirsčius skirtingas rūšis į didžiąsias arba mažąsias kates, būtų tiksliau jas klasifikuoti kaip „murkiančias“ arba „riaumojančias“. Liūtai, tigrai, jaguarai ir leopardai negali murkti, bet gali riaumoti, tikriausiai dėl jų gerklėje esančios struktūros, vadinamos hioidiniu kaulu, anatomijos.

Vienintelis kitas gyvūnas, kuris murkia įkvėpdamas ir iškvepdamas, tai yra, praktiškai nuolat, yra tolimas kačių giminaitis – viverinių (Viverridae) šeimos žinduolis geneta. Murkia bent dvi genetų rūšys, nors įmanoma, kad tai gali daryti ir kitos šių gyvūnų rūšys.

 

Gyvūnai, kurie, regis, murkia

Tik katės ir genetos iš tiesų murkia. Tačiau jei vartotume laisvesnį murkimo apibrėžimą, kuris nesusitelktų į nuolatinę įkvėpimo ir iškvėpimo vibraciją, yra gyvūnų rūšių, kurios taip pat skleidžia panašius garsus, dažnai panašius į kačių murkimą.

Pavyzdžiui, meškėnai murkia, kai yra laimingi ir atsipalaidavę. Šie garsai labai panašūs į kačių murkimą, tačiau vis tiek skiriasi. Mokslininkai mano, kad šiuos garsus skleidžia meškėnų vokalizacijos ir per didelio seilėtekio derinys, kai meškėnai yra labai atsipalaidavę. Šis mechanizmas labai skiriasi nuo kačių murkimo būdo.

 

Daugelis kitų žinduolių skleidžia vibruojančius garsus, norėdami išreikšti komforto jausmus. Pavyzdžiui, kai kurie triušiai, atsipalaidavę, greitai kalena dantimis, sukurdami vibruojantį garsą, panašų į murkimą. Kai kurios voverės taip pat skleidžia murkimo garsą.

Nors daugelis gyvūnų skleidžia garsus, kurie šiek tiek primena katės murkimą, vis dar lieka daug klausimų. Kadangi daugelis gyvūnų šiuos vibruojančius garsus skleidžia atsipalaidavę, šį elgesį sunku tirti, nes žmonių buvimas gali sukelti gyvūnams stresą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(0)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()