Sensacija. Po Didžiuoju Sfinksu rasta slapta struktūra! Veda į prarastą miestą? (Foto, Video) ()
Ginčai dėl vadinamojo „požeminio miesto“ egzistavimo po Egipto piramidėmis paaštrėjo po to, kai mokslininkų grupė paskelbė apie naują atradimą. Jie teigė aptikę kasyklą po Didžiuoju Gizos sfinksu.

© Hesham Ebaid, CC0 1.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sphinx_with_the_third_pyramid.jpg
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tie patys italų tyrėjai, kurie pranešė apie požeminių tunelių atradimą po Chafreno piramide, dabar pateikė naują teiginį. Komanda mano, kad jie netyčia aptiko vertikalią šachtą ir dvi kameras, esančias po Didžiuoju Sfinksu.
Šio tyrimo rezultatai buvo paskelbti Šiaurės Karolinoje (JAV) vykusiame Kosminiame viršūnių susitikime, kuris žinomas dėl savo alternatyvių teorijų apie senovės istoriją.
Žymūs egiptologai kritikavo šį atradimą kaip nemokslišką ir spekuliatyvų, tačiau italų mokslininkų komanda tvirtina, kad jų radinys yra kažko didesnio dalis.
„Šie rezultatai tvirtai patvirtina hipotezę, kad Gizos plynaukštėje slepiasi didelis požeminis kompleksas, potencialiai rodantis didelio požeminio miesto egzistavimą“, – teigia Filippo Biondi, radarų ekspertas iš Stratklaido universiteto Škotijoje ir tyrimo bendraautoris.
Scientists claim to have identified a colossal vertical shaft and two enormous chambers beneath the Great Sphinx. According to the team, the discovery proves that the Giza Plateau was designed long before the dynastic era, possibly around 36,400 BCE. pic.twitter.com/3CgU9I6cRz
— UFO mania (@maniaUFO) July 12, 2025
|
Jis teigė, kad atlikus vietovės skenavimą buvo aptikta didžiulė šachta su spiraliniais laiptais, kurie nusileidžia nuo Sfinkso centro ir veda į du kvadratinius statinius. Pirmoji kamera yra 600 metrų gylyje, o antroji – 1200 metrų gylyje.
Kitas tyrimo bendraautoris, egiptologas Armando Mei, teigia, kad panašios šachtos ir kameros buvo rastos po trimis pagrindinėmis Egipto piramidėmis. Komanda mano, kad visą kompleksą jungia slaptų požeminių praėjimų tinklas.
2/
— Skywatch Signal (@UAPWatchers) July 10, 2025
This isn't speculation, this is hard scan data released by the Coffer Project, the same team that mapped chambers under the Great Pyramid & Khafre pyramid.
Trevor Grassi just dropped the Sphinx scans, and what’s under it is staggering. pic.twitter.com/V6y5Qq7FEi
„Šis atradimas įrodo, kad Gizos plynaukštė buvo sukurta gerokai prieš Dinastijos erą, galbūt apie 36 400 m. pr. Kr., kaip rodo mano tyrimai“, – sako Mei.
Mokslininkų darbas dar nebuvo publikuotas recenzuojamame moksliniame žurnale. Mokslininkai planuoja darbą paskelbti 2026 m.
„Mūsų atlikti geofiziniai tyrimai po Didžiuoju Sfinksu atskleidė stulpines formacijas, stulbinamai panašias į tas, kurios buvo po Chafreno ir Menkauro piramidėmis. Dar labiau įtikina tai, kad mūsų tomografiniai vaizdai atskleidė dvi dideles kameras beveik 600 metrų gylyje po paviršiumi“, – teigia tyrimo autoriai.
4/
— Skywatch Signal (@UAPWatchers) July 10, 2025
Here’s the moment Trevor reveals the actual scan.
Three separate tomographic images confirm it:
At 650m is a massive cubic structure.
At 1.1km lays a tunnel grid resembling a buried city
These are not natural formations by the way. pic.twitter.com/qrbmtzddcn
Jie priduria, kad požeminės kameros yra maždaug 31 metro dydžio ir, matyt, sujungtos požemine šachta.
Visi šie radiniai Gizos plynaukštėje, anot mokslininkų, rodo, kad po žeme slypi prarastas miestas. Įrodymų apie tai yra senovės Egipto tekstuose. Kalbame apie „Mirusiųjų knygos“ 149 skyrių, kuriame minimos „14 mirusiųjų miesto buveinių“.
„Jame aprašomi tam tikri kambariai ir kai kurie miesto gyventojai. Todėl manome, kad tai galėtų būti Amenti arba Mirusiųjų karalystė, aprašyta senovės tekstuose“, – teigia tyrėjai.