„Šis įprastas produktas vagia jūsų miegą. Patikrinkite, ar turite jo savo šaldytuve“ ()
Nuo jo smegenys „pabunda“.
© Kurt Kaiser, CC0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bed_in_hotel_room_5.jpg
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pažįstamas, iš pirmo žvilgsnio nekenksmingas produktas gali būti tikras jūsų miego priešas, praneša „Rbc.ua“.
Patikrinkite, ar turite jo šaldytuve.
Kalbame apie kietąjį sūrį. Būtent jis gali tyliai „pavogti“ jūsų ramybę naktį.
Kietajame sūryje yra daug tirozino – aminorūgšties, kuri stimuliuoja smegenų veiklą. Kartu su kofeinu (pavyzdžiui, jei vakare gėrėte kavą ar arbatą) tirozinas gali sukelti nervų sistemos sužadinimą, sunkumą užmigti, taip pat paviršutinišką, neramų miegą.
|
Tai ypač pasakytina apie sūrio valgymą prieš miegą, net ir nedideliais kiekiais. Organizme prasideda virškinimo procesai, kūno temperatūra šiek tiek pakyla, smegenys „pabunda“, o jūs, priešingai, negalite ilgai užmigti.
Be to, kietajame sūryje, ypač brandintame, yra daug sočiųjų riebalų ir druskos, kurie taip pat gali neigiamai paveikti medžiagų apykaitą, sulaikyti skysčius organizme ir net sukelti galvos skausmą.
Miego ekspertų teigimu, blogiausia, kai vėlyvą vakarienę su sūriu laikote „lengva vakariene“, nesuvokdami, kad būtent tai gadina jūsų poilsį. Ypač rizikuoja tie, kurie kovoja su nemiga ar nuolatiniu nuovargiu – jie neįtaria, kad kaltininkas slepiasi šaldytuvo lentynoje.
Kaip valgyti sūrį, kad jis nepakenktų? Venkite valgyti kietąjį sūrį bent 3–4 valandas prieš miegą. Jei norite užkąsti prieš poilsį, rinkitės maistą su magniu, pavyzdžiui, bananą ar riešutus.