Į žemės atmosferą įsiveržia „vaiduoklis“. Visi apstulbę (Foto)  (1)

Mokslininkai jo nesupranta.


Žemė iš kosmoso
Žemė iš kosmoso
© Stop kadras | https://earthobservatory.nasa.gov/images/153422/sprites-camera-action

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nichole Ayers, esanti Tarptautinėje kosminėje stotyje, užfiksavo nuostabų gamtos reiškinį – milžinišką elektros išlydį, vadinamą „elfu“. Raudonas žaibas, medūzos formos, pakilo aukštai į atmosferą virš perkūnijų Šiaurės Amerikoje.

Nicole Ayers yra TKS kaip 72 ir 73 ekspedicijų narė. Kosminei stočiai skridus virš Meksikos, Kalifornijos ir Teksaso, Ayers nufotografavo retą reiškinį, kosminį „vaiduoklį“.

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
6262 8

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

„Tiesiog. Vau. Pagavau šį „elfą“. Tai yra trumpi šviesos reiškiniai, pasirodantys virš debesų ir atsirandantys dėl intensyvaus elektrinio aktyvumo perkūnijų apačioje metu“, – prie nuotraukos X rašė NASA astronautė.

 

Tai yra milžiniškas elektros išlydis, įvykstantis viršutinėje atmosferos dalyje, 50–130 km aukštyje virš žemės. Jų pavadinimas kilęs iš angliško žodžio „sprite“, reiškiančio „dvasia“ arba „vaiduoklis“.

Jie dažnai švyti raudonai arba mėlynai ir turi neįprastą formą, panašią į medūzą ar morką dėl išsišakojusių šviesos „čiuptuvų“. Šie reiškiniai priskirti TLE (trumpalaikių šviesos įvykių) grupei, kurie įvyksta per stiprias perkūnijas.

 

Šiai kategorijai taip pat priklauso mėlynos čiurkšlės ir žiedo formos „elfai“. Nors šiuos elektros išlydžius pirmą kartą pastebėjo oro linijų keleiviai dar šeštajame dešimtmetyje, jie pirmą kartą nufotografuoti tik 1989 m.

Nepaisant dešimtmečius trukusių stebėjimų, mokslininkai vis dar negali paaiškinti, kodėl tik kai kurie žaibai sukelia tokius „vaiduoklius“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(9)
(0)
(9)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)

Susijusios žymos: