„Kas nutiks jūsų kūnui, jei kiekvieną dieną gersite alų“  ()

Atvejų padidėja penkis kartus.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Didgeman (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/photos/hefeweizen-beer-hand-wheat-beer-455578/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kas nutinka jūsų organizmui, jei kasdien geriate alų.

Nors savaitgalį išgerti bokalą alaus gali atrodyti nekenksminga, gerti jį kiekvieną dieną tikrai nėra geriausia mintis, nes šis įprotis gali padaryti didelę žalą jūsų sveikatai.

Nuo miego problemų iki gendančių dantų – visa tai yra galimos kasdienio alaus gėrimo pasekmės. „Eat This Not That“ rašo apie penkis galimus padarinius.

Susilpnėjusi imuninė sistema

Stipri imuninė sistema yra gyvybiškai svarbi jūsų sveikatai. Tačiau kasdienis alaus gėrimas dirgina žarnyno gleivinę ir gali sutrikdyti jūsų jautrią mikrobiomą, aiškina Kara Wada, medicinos mokslų daktarė, sertifikuota alergologijos/imunologijos, vidaus ligų, pediatrijos ir gyvenimo būdo medicinos gydytoja. Dėl to dažnai padidėja žarnyno pralaidumas, priduria Imuninio pasitikėjimo instituto įkūrėja.

Laikui bėgant galite pastebėti, kad dažniau sergate peršalimu. Galite padaugėti alergijų, odos ligų, sulėtinti medžiagų apykaitą ar net išsivystyti autoimuninės ligos.

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
6446 8

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

Miego sutrikimai

Kita kasdienio alaus gėrimo pasekmė yra miego sutrikimai, kurie yra gyvybiškai svarbi mūsų psichinės ir fizinės sveikatos dalis.

„Tai klasikiniai spąstai: geriame norėdami atsipalaiduoti, ir, žinoma, tai gali sukelti mieguistumą. Tačiau alkoholis iš tikrųjų sutrikdo mūsų natūralius miego įpročius ir slopina REM miegą, kuris yra labai svarbus emocijų reguliavimui ir atminčiai. Iš esmės, valandą atsipalaidavimo iškeičiate į visą prasto atsigavimo naktį, todėl kitą dieną jaučiatės apsnūdę ir paniurę“, – sako dr. Wada.

Dantų sveikatos sutrikimai

Alus ir burnos sveikata iš tikrųjų yra susiję, nors dauguma mūsų taip negalvojame. Odontologas Sandeepas Sacharas sako, kad per didelis alaus vartojimas gali pabloginti dantų sveikatą. Pasak jo, aluje yra fermentuojamų angliavandenių, kurie maitina bakterijas, kurios sukelia apnašas burnoje, o tai veda prie ėduonies.

„Saikingas alaus gėrimas kasdien taip pat gali prisidėti prie kserostomijos (arba burnos džiūvimo). Tai veikia seilių liaukas ir gali sutrikdyti jų gebėjimą efektyviai gaminti seiles“, – priduria Sandeepas Sacharas.

 

Seilės savo ruožtu padeda neutralizuoti burnos bakterijų gaminamas rūgštis, nuplauna maisto ir cukraus likučius, aprūpina dantis mineralais (pvz., kalciu ir fosfatu), kad atkurtų ankstyvą emalio pažeidimą, ir sutepa audinius, kad būtų išvengta dirginimo ir infekcijos. Dantų valymas negali visiškai kompensuoti seilių apsauginio vaidmens.

Svorio augimas

Tikriausiai esate girdėję terminą „alaus pilvas“. Jis egzistuoja ne be reikalo – per didelis alaus kiekis sukelia svorio augimą. „Gerdami alkoholį, sąmoningai veikiate savo kūną toksinu, o jūsų kūnas teikia pirmenybę jo metabolizmui. Šis procesas gali lemti visceralinių riebalų (dar vadinamų pilvo riebalais) kaupimąsi – pavojingo tipo riebalų, kurie supa jūsų organus ir skatina uždegimą. Laikui bėgant, tai gali sukelti tokias ligas kaip riebalinė kepenų liga ir atsparumas insulinui“, – priduria dr. Wada.

 

Didėjanti vėžio rizika

Vėžio atvejų daugėja, ypač tarp jaunų žmonių. Vienas iš būdų sumažinti vėžio riziką – sumažinti alkoholio vartojimą. Dr. Brooke Scheller, DDN, knygos „Valgymas, siekiant pakeisti alkoholio vartojimo būdą“ autorė, teigia, kad alkoholis yra susijęs su septyniomis skirtingomis vėžio rūšimis ir gali sukelti medžiagų apykaitos sutrikimus visame organizme.

„Nesvarbu, ar geriate kasdien, ar saikingai, jūsų kepenys teikia pirmenybę alkoholio metabolizmui, o ne visoms kitoms funkcijoms“, – sako Scheller.

Kokio amžiaus reikėtų nustoti gerti alų

Nedaugelis žmonių apie tai susimąsto, tačiau pasirodo, kad yra amžius, po kurio reikėtų nustoti gerti alų. Amerikiečių neurologas Richardas Restakas teigia, kad 65 metų ir vyresni žmonės turėtų visiškai atsisakyti alkoholio.

Jis pridūrė, kad šiame amžiuje demencijos atvejų padaugėja penkis kartus. Be to, šis skaičius toliau auga kas penkerius metus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(7)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: