Į lenktynes stoja netikėta šalis. Statys bazę Mėnulyje ir nusileis Marse. Kas žinoma  ()

Pagal neseniai paskelbtą nacionalinę Mėnulio tyrinėjimo programą, pirmoji Pietų Korėjos sukurta bazė Žemės palydove turėtų būti pastatyta iki 2045 m.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Ekrano kopija | https://x.com/Astrobitica/status/1946964969419051179/photo/1

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Praėjusią savaitę Korėjos aviacijos ir kosmoso mokslo ir technologijų administracija (KASA) pristatė ilgalaikę Mėnulio tyrinėjimo programą. Pagal programą, Pietų Korėjos tikslas – iki 2045 m. pastatyti bazę Mėnulyje. Tais pačiais metais šalis planuoja atlikti pirmąjį Pietų Korėjos istorijoje nusileidimą Marse.

Kosmoso programa apima tyrimus žemojoje Žemės orbitoje ir mikrogravitacijos sąlygomis, Mėnulio tyrinėjimus, taip pat misijas Saulei ir gilesnei kosmoso erdvei tyrinėti.

KASA tikslas – sukurti savo technologijas nusileidimui Mėnulyje ir judėjimui jo paviršiuje, taip pat sukurti technologijas Mėnulio išteklių, tokių kaip vandens ledas, gavybai ir plėtrai.

Dalis šių darbų jau vyksta. Pavyzdžiui, Korėjos geologijos ir mineralinių išteklių institutas neseniai apleistoje anglies kasykloje pastatė mėnuleigio prototipus, išbandydamas technologijas, kurios vieną dieną galėtų būti naudojamos mineralų gavybai kosmose.

[Mažiausia kaina istorijoje!] Lietuvos apžvalgininkas: „Aukščiausios kokybės 3in1 suvirinimo aparatas. Tinka ir mėgėjams, ir profesionalams“ (Video, „VEVOR MIG-200/250“)
2424 5

Nuostabios kainos

Specialūs kuponai

Galioja iki 2025-07-21

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

12 mėn. garantija

Išsamiau

Pietų Korėja jau pasiekė tam tikrų sėkmių tyrinėdama Mėnulį. 2022 m. rugpjūtį šalis paleido pirmąjį Mėnulio zondą „Danuri“. Jis įskriejo į Mėnulio orbitą po 4 mėnesių ir toliau aktyviai tyrinėja Žemės palydovą savo prietaisais. „Danuri“ Mėnulyje aptiko tai, ko nepastebėjo kitų pasaulio šalių prietaisai. Remdamiesi Mėnulio zondo duomenimis, mokslininkai padarė išvadą, kad kitoje Mėnulio pusėje yra kažkas keisto.

Pietų Korėja planavo iki 2032 m. išsiųsti savo pirmąjį nusileidimo modulį į Mėnulį. Tačiau neseniai paskelbta programa numato iki 2040 m. paleisti efektyvesnį nusileidimo modulį. Tuomet, iki 2045 m., planuojama pastatyti pirmąją bazę Mėnulyje.

 

Pietų Korėja nėra vienintelė šalis, norinti pastatyti bazę Mėnulyje. Jungtinės Valstijos, vykdydamos „Artemis“ programą, planuoja per ateinantį dešimtmetį pastatyti vieną ar daugiau bazių Mėnulyje. Kinija taip pat turi planą pastatyti bazę iki 2035 m. Indija pareiškė, kad nori pastatyti bazę Mėnulyje iki 2047 m.

Mėnulis nėra vienintelis KASA programos tikslas. Kosmoso agentūra taip pat planuoja iki 2045 m. atlikti pirmąjį Pietų Korėjos istorijoje nusileidimą Marse.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(0)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()