Keistas reiškinys Baltijos jūroje. Šokiruoti poilsiautojai bėgo iš vandens (Foto)  ()

Gelbėtojai nedelsdami iškėlė raudoną vėliavą.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© analogicus (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/beach-vacation-golden-hour-people-4329694/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Penktadienio popietę Vokietijos Fėmarno salą Baltijos jūroje gaubė tirštas rūkas. Gelbėtojai uždraudė maudytis ir pradėjo patruliuoti, nes ne visi laikėsi nurodymo. Ekspertas aiškina, kad šį atmosferos reiškinį sukėlė įprastas šaltas Baltijos jūros vanduo – net ir vasarą.

Penktadienio popietę vaizdingąją Vokietijos Fėmarno salą Šlėzvige-Holšteine gaubė tirštas rūkas. Staigus atmosferos reiškinys maždaug pusvalandį paralyžiavo pietinį paplūdimį, pamėgtą poilsiautojų, praneša „Bild“.

Maždaug nuo 12:30 val. nuo jūros kilo dar daugiau tiršto rūko, uždengusio paplūdimį ir netoliese esantį viešbučių kompleksą. Kelių aukštų dangoraižiai buvo beveik visiškai pasislėpę rūke.

[Lenkija+Kuponai] Tik nuo 78€! Namams ir automobiliui. Mega daugiafunkciai siurbliai sutvarkys tokią betvarkę, kuri atrodė neįveikiama
6839 1

Specialus rinkinukas

Fantastiškos kainos

Kuponai

Ribotas kiekis

Iš Lenkijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „CROSIKO W07“ - daugiafunkcis siurblys

2) „CROSIKO C988“ - daugiafunkcis siurblys

Išsamiau

Vokietijos gelbėtojai nedelsdami iškėlė raudoną vėliavą ir per garsiakalbius transliavo griežtą maudymosi draudimo politiką.

Taip pat prasidėjo intensyvesnis patruliavimas, nes kai kurie poilsiautojai ignoravo nurodymus. Kartais matomumas taip smarkiai sumažėjo, kad net dideli objektai dingo nuo kranto linijos.

Viskas dėl šalto vandens

 

Kas sukėlė tirštą rūką virš Baltijos jūros? Kaip aiškina ekspertas, prie to prisidėjo gerai žinoma žema vandens temperatūra, net vasarą. Ji yra daug žemesnė nei oro temperatūra.

Kai šis šiltas oras juda virš šaltos jūros, jis atvėsta. Vėsus oras gali sutalpinti mažiau drėgmės nei šiltas oras. Dėl to ore esantys vandens garai kondensuojasi į daugybę mažyčių vandens lašelių, dienraštyje „Bild“ aiškina meteorologas Dominikas Jungas.

Tokie atmosferos reiškiniai kelia grėsmę ne tik besimaudantiems. Tirštas rūkas virš jūros paviršiaus gali sukelti tragediją.

 

Laimei, stipresnių saulės spindulių ar vėjo gūsio iš kitos pusės pakanka, kad tirštas rūkas išnyktų taip pat greitai, kaip ir atsirado. Šiuo atveju jis išsisklaidė maždaug po 30 minučių.

Toks pat reiškinys stebėtas ir Lenkijos paplūdimiuose.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(0)
(4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: