„Tai proveržis. Vėžys bus pagydomas kaip gripas?“ Pasaulis ūžia  ()

Ji „apmoko“ organizmo imuninę sistemą.


Vakcina
Vakcina
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=YMZXlAD_tFI

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Naujasis vaistas treniruoja imuninę sistemą rasti ir sunaikinti vėžio ląsteles taip pat, kaip ji kovoja su gripu. Bandymuose su pelėmis navikai visiškai išnyko net ir be chemoterapijos.

Floridos universiteto Jungtinėse Valstijose mokslininkai sukūrė eksperimentinę mRNR vakciną, kuri parodė gebėjimą aktyvuoti imuninę sistemą kovai su įvairių tipų vėžiu.

Tyrimas, kuriame išsamiai aprašytas naujas metodas, buvo paskelbtas moksliniame žurnale „Nature Biomedical Engineering“ ir buvo ankstesnių sėkmingų bandymų, kuriuose panaši technologija buvo naudojama prieš glioblastomą – agresyvų smegenų auglį, tęsinys.

Naujasis vaistas yra „universali“ vakcina, kuri nėra nukreipta į konkretų antigeną ar naviko tipą. Vietoj to, ji „apmoko“ organizmo imuninę sistemą atpažinti ir pulti vėžio ląsteles apskritai, panašiai kaip imuninė sistema kovoja su virusais. Preparatas pagrįstas mRNR technologija, panašia į tą, kuri naudojama COVID-19 vakcinose. Vaistas perduoda organizmui „instrukcijas“ informacinės RNR (mRNR) pavidalu, uždarytoje lipidų nanodalelėse, kurios apsaugo trapią mRNR nuo sunaikinimo kraujyje.

[Lenkija+Kuponai] Mažiausios kainos istorijoje! 4in1 rinkinukai automobiliui, siurbliai, kelioniniai kavos aparatai ir kt. (Video)
2298

„Ranvee Clearance Sale“

Specialus rinkinukas

Kuponai

Labai ribotas kiekis

Iš Lenkijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „POPDEER PD-E Pro“ - 4in1 daugiafunkcis rinkinukas automobiliui

2) „Proscenic P11 Ultra“ - 400W belaidis dulkių siurblys

3) „HiBREW H4B“ - 3in1 nešiojamas ir įkraunamas kavos aparatas

Išsamiau

Tačiau, skirtingai nei vakcinos nuo virusų, kurie koduoja virusinį baltymą, ši mRNR turi skirtingas instrukcijas. Ji priverčia vėžio ląsteles savo paviršiuje gaminti baltymą, vadinamą PD-L1. Šis baltymas, žinomas kaip „programuotas mirties ligandas-1“, iš esmės „demaskuoja“ naviką, padarydamas jį matomą ir pažeidžiamą organizmo imuninėms ląstelėms. Tokiu būdu imuninė sistema gali pradėti specifiškai naikinti vėžio ląsteles, kurios anksčiau buvo sėkmingai paslėptos.

 

Ikiklinikinių tyrimų su pelėmis metu vaistas buvo išbandytas su keliais vėžio modeliais, įskaitant melanomą (odos vėžį), kaulų vėžį ir įvairius smegenų navikus. Rezultatai parodė, kad kai kuriais atvejais vakcina lėmė visišką navikų išnykimą, net ir nenaudojant papildomų gydymo būdų, tokių kaip chemoterapija. Be to, vaistas parodė veiksmingumą prieš navikus, kurie anksčiau buvo atsparūs vaistų terapijai.

Tokios vakcinos privalumai:

🟠Veikia prieš įvairių tipų navikus: smegenų, odos, kaulų ir kitus;

🟠Nereikalauja chemoterapijos, spindulinės terapijos ar operacijos;

🟠Tinka visiems, be individualaus koregavimo;

 

🟠Bandymuose su pelėmis vaistas sunaikino net sudėtingiausius navikus – pavyzdžiui, glioblastomą ir melanomą.

Pasak tyrėjų, šis metodas yra „trečioji besiformuojanti paradigma“ vėžio imunoterapijoje. Skirtingai nuo personalizuotų vakcinų, kurios kuriamos individualiai kiekvienam pacientui, atsižvelgiant į jo naviko profilį, ši plėtra galėtų tapti universalaus, paruošto vartoti vaisto, tinkamo daugeliui pacientų, pagrindu.

Šiuo metu vaistas yra ikiklinikinių tyrimų su gyvūnais stadijoje. Kitas žingsnis, kaip pažymi mokslininkai, bus klinikiniai tyrimai su žmonėmis. Šie tyrimai turės nustatyti vakcinos saugumą ir veiksmingumą žmonėms bei jos potencialą kaip naują vėžio gydymo metodą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(16)
(1)
(15)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: