Kaip iš baisiausio košmaro. Štai kaip atrodys ateities žmonės (Foto)  ()

Sukūrė ateities modelį, kuris iliustruoja fizinius pokyčius.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© recraft.ai (Free Tier Assets) | https://www.recraft.ai

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nuo ryto iki vakaro spoksome į ekranus. Išmanieji telefonai, nešiojamieji kompiuteriai ir planšetiniai kompiuteriai yra beveik nuolatiniai mūsų palydovai – darbe, namuose ir laisvalaikiu. Bet ar pagalvojome, kaip kasdienis kontaktas su technologijomis veikia mūsų kūnus?

Kaip iš baisiausio košmaro. Štai kaip atrodys ateities žmonės

„TollFreeForwarding“, bendradarbiaudama su medicinos ekspertais ir 3D dizaineriais, sukūrė ateities modelį, pavadintą Mindy, kuris iliustruoja fizinius pokyčius, kurie gali įvykti mūsų kūne, jei nepakeisime savo skaitmeninių įpročių.

Vienas iš labiausiai matomų Mindy figūros pokyčių yra susikūprinusi laikysena ir sustorėjęs kaklas. Kaip aiškina dr. K. Danielis Riewas, nuolatinis pasilenkimas virš telefono perkrauna kaklo raumenis, kurie turi nuolat dirbti, kad galva būtų vertikali.

Padėtis su rankomis ir plaštakomis ne ką geresnė. Nuolatinis išmaniojo telefono naudojimas gali sukelti „teksto leteną“ – į leteną panašią rankos deformaciją ir nuolatinį alkūnės sulenkimą. Šie pokyčiai atsiranda dėl per didelio alkūninio nervo krūvio, kuris gali sukelti pirštų tirpimą, dilbio skausmą ir susilpnėjusią sugniaužimo jėgą.

Antras vokas ir mažesnės smegenys?

[Lenkija+Kuponai] Tik nuo 78€! Namams ir automobiliui. Mega daugiafunkciai siurbliai sutvarkys tokią betvarkę, kuri atrodė neįveikiama
7008 1

Specialus rinkinukas

Fantastiškos kainos

Kuponai

Ribotas kiekis

Iš Lenkijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „CROSIKO W07“ - daugiafunkcis siurblys

2) „CROSIKO C988“ - daugiafunkcis siurblys

Išsamiau

Viena labiausiai stebinančių prognozių – galimybė turėti antrą, vidinį voką, kuris apsaugotų akis nuo ekranų skleidžiamos mėlynos šviesos.

Kasun Ratnayake iš Toledo universiteto aiškina, kad evoliucijos metu galėtų išsivystyti mechanizmas, apsaugantis akis nuo per didelio šviesos poveikio, kuris šiuo metu sukelia akių nuovargį, galvos skausmus ir net tinklainės pažeidimus.

Be to, Mindy buvo pastorinta kaukolė, kad būtų apsaugotos jos smegenys nuo išmaniųjų telefonų skleidžiamos radijo dažnių spinduliuotės. 2011 m. Pasaulio sveikatos organizacija šią spinduliuotę priskyrė prie „tikriausiai kancerogeninės žmonėms“.

 

Dar blogiau, kai kurios hipotezės rodo, kad ateities žmonės gali turėti mažesnes smegenis. Kaip pastebėjo kognityvinių mokslų mokslininkas Davidas Geary, jei technologijos pakeis mūsų mąstymą ir sprendimų priėmimą, gali atsirasti „idiokratijos“ reiškinys – evoliucinis šališkumas, palankus mažiau protingiems asmenims.

„TollFreeForwarding“ pav.

Technologijos kenkia ne tik kūnui

Nors fiziniai pokyčiai gali gąsdinti, psichologinis poveikis ne mažiau kelia nerimą. Tyrimai rodo vis didėjančią koreliaciją tarp socialinių tinklų naudojimo ir padidėjusio nerimo, depresijos bei suprastėjusios psichinės savijautos.

 

Dr. Sal Raichbach iš „Ambrosia“ gydymo centro įspėja, kad priklausomybė nuo technologijų ir per didelis privačių pranešimų programėlių naudojimas gali turėti dramatiškų pasekmių – nuo santykių sutrikimų iki emocinių traumų.

Miegas, būtinas psichinei ir fizinei sveikatai, taip pat kenčia nuo mėlynosios šviesos poveikio. Ellen Wermter iš Charlottesville neurologijos ir miego medicinos centro atkreipia dėmesį, kad ekranų skleidžiama šviesa sutrikdo melatonino gamybą ir cirkadinį ritmą, todėl atsiranda nemiga ir sumažėja produktyvumas.

Nors Mindy modelis yra perdėta ir išpūsta ateities vizija, jame slypi svarbus įspėjimas: verta praktikuoti skaitmeninę higieną – riboti laiką prie ekranų, reguliariai daryti pertraukas nuo darbo prie kompiuterio, užtikrinti ergonomišką darbo vietą ir įtraukti fizinį aktyvumą į savo kasdienybę.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(5)
(1)
(4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()